Nie wszyscy poszkodowani wiedzą, że za złamany obojczyk można wywalczyć dość wysokie odszkodowanie. Oczywiście, wiele zależy od okoliczności, w których doszło do wypadku, ale pamiętajmy, że w większości sytuacji mamy prawo do zadośćuczynienia. Zacznijmy jednak od początku – złamania obojczyka według statystyk stanowią ok. 5 proc. wszystkich złamań. Dzięki samemu obojczykowi i stawom dookoła niego możemy poruszać ręką. Każde złamanie tej kości jest więc dość dotkliwe dla pokrzywdzonego. Jak rozpoznać uraz? W miejscu złamania zazwyczaj pojawi się obrzęk i dość silny ból, mogą się również pojawić problemy z uniesieniem koniczny do góry oraz mdłości i zawroty głowy. Po złamaniu obojczyka należy od razu udać się do lekarza, ponieważ powikłania po tym urazie mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia. Gdy służby medyczne opanują sytuację, zacznijmy myśleć o odszkodowaniu za uszczerbek na zdrowiu.

Z jakiego ubezpieczenia odszkodowanie za złamany obojczyk?

Choć do złamania obojczyka najczęściej dochodzi w wyniku wypadków komunikacyjnych (m.in. z powodu ucisku pasa bezpieczeństwa), może dojść do sytuacji, w której za ten uraz będziemy mogli starać się uzyskać odszkodowanie zdrowotne z innej polisy niż OC sprawcy kolizji drogowej. Wyróżniamy trzy takie przypadki: posiadanie dobrowolnego ubezpieczenia, np. NNW; wypadek, do którego doszło w pracy i szkodę obejmuje ubezpieczenie w ZUS oraz możliwość dochodzenia odszkodowania bezpośrednio od sprawcy lub z polisy OC.

.Jak wyliczyć odszkodowanie za złamanie obojczyka?.Wróćmy jednak do najpopularniejszej przyczyny złamań obojczyka, czyli potrąceń przez samochód i wypadków komunikacyjnych. Odszkodowanie przysługuje wtedy z OC sprawcy wypadku, a jego wysokość uzależniona jest od kilku zmiennych. Przede wszystkim należy mieć na uwadze koszty i cierpienie związane z procesem leczenia. To, jak szybko ono przebiega jest uzależnione od wieku pokrzywdzonego, jego ogólnego stanu zdrowia i tego, jak poważne jest złamanie. Samo unieruchomienie złamania u osoby dorosłej trwa ok. 3-4 tygodni, u dzieci usztywnienie musi być założone przez okres ok. 2 tygodni. Jeśli nie wystąpią komplikacje, poszkodowanego czeka jeszcze długa i wymagająca rehabilitacja, o której więcej piszemy w tekście poniżej. Oprócz leczenia i rehabilitacji w określaniu wysokości odszkodowania za złamany obojczyk, brana jest także pod uwagę wysokość procentowa trwałego uszczerbku na zdrowiu (w przypadku obojczyka to zwykle od 1 do 20%). Nie możemy zapominać także o zadośćuczynieniu za uraz psychiczny po wypadku samochodowym i ogólne cierpienie psychiczne po zdarzeniu. Dodatkowo bierze się pod uwagę utracone zarobki pokrzywdzonego i brak możliwości wykonywania codziennych obowiązków. To wszystko składa się na wysokość odszkodowania za złamany obojczyk, które może oscylować w granicach 15.000 – 50.000 zł.

Odzyskujemy wyższe odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

Podane kwoty jednak rzadko udaje się otrzymać bezpośrednio od ubezpieczyciela. Często, nawet mimo zebrania niezbędnej dokumentacji medycznej, rachunków i faktur za poniesione koszty i uzasadnienie przeżytej traumy w wyniku poważnego uszczerbku na zdrowiu, odszkodowania z OC sprawcy nie udaje się otrzymać lub wypłacane jest ono w zaniżonej sumie. Dlatego, jeśli złamałeś obojczyk i chcesz walczyć z ubezpieczycielem przed sądem – skontaktuj się z nami! Skutecznie i szybko poprowadzimy proces z ubezpieczycielem, dzięki czemu odzyskasz wysokie odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym.

ZŁAMANY OBOJCZYK

RODZAJE URAZÓW

Wadliwe wygojenie w zależności od stopnia zniekształcenia i ograniczenia ruchów

Procentowy uszczerbek na zdrowiu:

Prawy – od 5 do 25;

Lewy – od 5 do 20.

15 000 zł – 75 000 zł

Staw rzekomy obojczyka ograniczający ruchy kończyny

Procentowy uszczerbek na zdrowiu:

Prawy – 25;

Lewy – 20.

60 000 zł – 75 000 zł

Zwichnięcie stawu obojczykowo-barkowego lub obojczykowo-mostkowego

Procentowy uszczerbek na zdrowiu:

Prawy – od 5 do 25;

Lewy – od 5 do 20.

15 000 zł – 75 000 zł

Jednym z poważniejszych urazów górnej części naszego ciała jest złamanie obojczyka. Uraz ten jest bardzo często spotykany przy wypadku komunikacyjnym. Towarzyszy mu obrzęk i wyjątkowo silny ból, co utrudnia nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale również sen. Zalecane jest m.in. spanie na wznak i unieruchamianie ręki i barku nawet na noc! Co gorsze, leczenie jest długotrwałe, w zależności od rodzaju złamania może wynosić nawet 12 tygodni. Aby nieco je przyspieszyć i zminimalizować dolegliwości bólowe, warto zadbać o odpowiednią rehabilitację złamanego obojczyka. Powinna ona być wieloetapowa i uwzględniać zarówno zabiegi zmniejszające obrzęk i dolegliwości bólowe, takie jak krioterapia, ale również przyspieszać regenerację i zrost kości, jak np. laser wysokoenergetyczny czy pole magnetyczne, nawet jeśli pacjent ma założony gips. Z takiej kompleksowej rehabilitacji można skorzystać w jednej z najlepszych klinik ortopedycznych w mieście, z którą współpracujemy już od wielu lat. Doświadczeni specjaliści zadbają nie tylko o maksymalną ilość zabiegów, ale również pokażą jakie ćwiczenia należy wykonywać, by stopniowo zwiększać ruchomość barku i przywracać mu pełną sprawność. W ramach swoich usług klinika ta oferuje również masaże oraz kinesiotaping, stanowiące doskonałe uzupełnienie tradycyjnej fizykoterapii. Usługi fizjoterapeuty są co prawda dość kosztowne, jednak dzięki naszej współpracy możemy Państwa zapewnić, że wywalczymy pokrycie kosztów rehabilitacji w ramach dochodzonego odszkodowania oraz zadośćuczynienia po wypadku.

Dołącz do grona zadowolonych Klientów

 

Zadzwoń:

Napisz:

Ostatnie wpisy z bloga

ZŁAMANIE OBOJCZYKA – JAKIE ODSZKODOWANIE PO WYPADKU

Odszkodowanie za wypadek na hulajnodze

Czy wiesz, że w Polsce w wypadkach na hulajnodze elektrycznej życie straciło już kilka osób? E-hulajnogi stają się coraz popularniejsze; nic dziwnego mają wiele zalet: są lekkie, poręczne, pozwalają ominąć korki i szybko dotrzeć na miejsce. Niestety dochodzi do coraz...

czytaj dalej
ZŁAMANIE OBOJCZYKA – JAKIE ODSZKODOWANIE PO WYPADKU

Odszkodowanie za złamany nadgarstek

Odszkodowanie za złamany nadgarstek? Do zdarzenia doszło w wyniku wypadku albo poślizgnięcia? Zobacz, jakie kroki podjąć, żeby dostać uczciwe odszkodowanie. Pani Zofia ma 64 lata i cierpi na osteoporozę. To choroba, która często występuje u kobiet po 60 roku życia i...

czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

 

Dane kontaktowe:

Kancelaria Enres Sp. z o.o.
ul. Św. Jacka Odrowąża 15
03-310 Warszawa

 

tel: +48 22 295 16 32
tel: +48 22 295 16 33
tel. kom. +48 501 506 433
fax: +48 22 300 17 51
e-mail: biuro@enres.pl

Lokalizacja: