+48 22 295 16 32 biuro@enres.pl

ZNISZCZONA NIERUCHOMOŚĆ

ODSZKODOWANIA POWYPADKOWE

W całej Polsce, a zwłaszcza w Warszawie, która jest krajowym centrum mieszkaniowego boomu, coraz popularniejsze staje się wykupywanie ubezpieczeń związanych z posiadanym mieniem, by w razie niespodziewanych wydarzeń mieć szansę na otrzymanie odszkodowania za zniszczoną nieruchomość. Tego typu polisy występują na rynku w dziesiątkach odmian i nie zawsze gwarantują wypłacenie pieniędzy na likwidację szkód, nawet jeśli dojdzie do pożaru domu czy zalania mieszkania. Do podpisania umowy ubezpieczenia nieruchomości warto dobrze się przygotować i jeszcze przed jej wykupieniem sprawdzić wszystkie założenia, które muszą zostać spełnione, by w razie nieprzewidzianych zdarzeń zostało wypłacone odszkodowanie.

Zniszczona nieruchomość – odszkodowanie powypadkowe

Odszkodowanie za zniszczoną nieruchomość – co zrobić?

Bez względu na to, jakie zniszczenia naruszyły stan naszej nieruchomości, należy to zdarzenie jak najszybciej zgłosić towarzystwu ubezpieczeniowemu, u którego mamy wykupioną polisę. Pośpiech jest wskazany z tego względu, że ubezpieczyciel w przypadku naszej zwłoki może zarzucić nam zgłoszenie sprawy po terminie określonym w umowie. Wszystkie szczegóły dotyczące ubezpieczenia naszej nieruchomości znajdują się w dołączonym do podpisanej przez nas umowy dokumencie zwanym Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Radzimy, by zapoznać się z nim jeszcze przed zakupem polisy i zapamiętać najważniejsze punkty, ponieważ w razie zniszczenia nieruchomości przez pożar czy zalanie może wystąpić problem z odnalezieniem tego dokumentu. W OWU zawarte są także wszelkie informacje dotyczące wyłączeń w ubezpieczeniu, czyli sytuacji, w których za powstałe szkody nie otrzymamy pieniędzy od towarzystwa. Im droższa polisa, tym tych wyłączeń jest mniej. W przypadku tanich ubezpieczeń uzyskanie odszkodowania za zniszczoną nieruchomość może być bardzo trudne.

Jeśli dojdzie do pożaru, zalania lub innych szkód w nieruchomości objętych polisą ubezpieczeniową, koniecznie wezwijmy na miejsce odpowiednie służby. Straż pożarna sporządzi notatkę na temat rozmiarów pożaru oraz opisze jego przyczyny – bardzo istotne jest to, co służby uznają za powód wzniecenia ognia. Przydatny będzie także raport policyjny. Gdy dom lub mieszkanie zostaną odpowiednio zabezpieczone, wykonajmy zdjęcia powstałych szkód. Dobrze, jeśli fotografie będą jak najbardziej szczegółowe. Możemy także postarać się o zeznania świadków, którzy widzieli, z jakiego powodu doszło do uszkodzenia nieruchomości. Jeszcze przed spotkaniem z rzeczoznawcą wysłanym na miejsce zdarzenia przez ubezpieczyciela, zbierzmy wszystkie dowody zakupu i faktury, które określają wartość utraconych rzeczy, takich jak np. zalane panele.

Dołącz do grona zadowolonych Klientów

 

Zadzwoń:

Napisz:

Zniszczona nieruchomość – kiedy nie dostaniemy odszkodowania?

Zniszczona nieruchomość – odszkodowanie powypadkowe

Kierując się do towarzystwa ubezpieczeniowego w celu otrzymania odszkodowania za pożar czy zalanie nieruchomości możemy spotkać się z odmową wypłaty pieniędzy z kilku powodów. Po pierwsze, ubezpieczyciel odmówi nam skorzystania z polisy, jeśli do zniszczenia nieruchomości doszło z naszej winy, np. w wyniku celowego działania lub rażącego niedbalstwa. To oznacza, że jeśli do pożaru domu doszło z powodu zaniedbanej instalacji elektrycznej, sadzy w przewodzie kominowym, pozostawionego niedopałka papierosa lub zalania przez niedokręcony kran, towarzystwo ubezpieczeniowe będzie miało prawo odmówić nam wypłaty odszkodowania. Pieniądze nie zostaną nam wypłacone także wtedy, gdy szkody zostaną spowodowane po spożyciu alkoholu.

Nie otrzymamy również odszkodowania za zniszczoną nieruchomość, jeśli nie zadbaliśmy o właściwy stan wszystkich urządzeń i instalacji znajdujących się w domu lub nie naprawiamy na bieżąco istniejących usterek, które mogły przyczynić się do zdarzenia. Bardzo często nieobjęte polisą są także szkody wynikające z działania czynników atmosferycznych, takich jak gwałtowne burze, deszcze czy porywisty wiatr. Wielu ubezpieczycieli w ogóle nie oferuje możliwości ubezpieczenia nieruchomości od zjawisk pogodowych. Pamiętajmy także, że najczęściej tańsze polisy nie obejmują tego, co znajduje się we wnętrzu nieruchomości, więc jeśli mamy w domu drogocenne przedmioty, lepiej dodatkowo je ubezpieczyć. Zdarza się, że w OWU jest zaznaczona minimalna kwota, od jakiej zostaje wypłacone odszkodowanie za zniszczoną nieruchomość. Więc jeśli szkody w naszym domu nie były zbyt poważne, również możemy spotkać się z odmową wypłacenia środków.

Kto może pomóc odzyskać odszkodowanie za zniszczoną nieruchomość?

Towarzystwo ubezpieczeniowe na wypłatę odszkodowania za zniszczoną nieruchomość ma 30 dni od wyceny szkody. Bardzo często jednak zdarza się, że właściciele spalonych w wyniku pożaru nieruchomości czy zalanych mieszkań nie otrzymują od ubezpieczyciela ani grosza lub dostają znacznie zaniżone odszkodowania. Warszawskie sądy pękają w szwach od spraw prowadzonych w celu odzyskania pieniędzy na likwidację szkód. Jeśli chcesz walczyć z ubezpieczycielem o swoje prawa przed wymiarem sprawiedliwości – skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wycenić szkodę, podpowiemy, jakie dokumenty zorganizować i poprowadzimy Twoją sprawę w sądzie. Z nami masz szansę na otrzymanie najwyższego możliwego odszkodowania za zniszczoną nieruchomość.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami:

Zadzwoń:

Napisz:

Wiedza naszych specjalistów w zakresie dochodzenia odszkodowań powypadkowych, pozwoliła nam uzyskać status stałego eksperta w stacji TVN TURBO.

Po raz kolejny zostaliśmy docenieni za nasz profesjonalizm i rzetelność.

Zniszczona nieruchomość – odszkodowanie powypadkowe

Polecamy również:

9

Szkoda całkowita samochodu

9

Odszkodowanie z OC sprawcy

9

Zaniżony kosztorys naprawy auta

9

Utrata wartości samochodu

Skontaktuj się z nami

 

Dane kontaktowe:

Kancelaria Enres Sp. z o.o.
ul. Św. Jacka Odrowąża 15
03-310 Warszawa

 

tel: +48 22 295 16 32
tel: +48 22 295 16 33
tel. kom. +48 501 506 433
fax: +48 22 300 17 51
e-mail: biuro@enres.pl

8 + 1 =

Lokalizacja: