+48 22 295 16 32 biuro@enres.pl

Urazy łokcia grożą czasowym lub trwałym ograniczeniem sprawności ręki. W łokciu łączą się 3 kości: ramienna, promieniowa i łokciowa. Przebiegają tu też tętnice zaopatrujące rękę w krew. Staw łokciowy tworzą tak naprawdę 3 stawy:  ramienno-łokciowy, ramienno-promieniowy i promieniowo-łokciowy bliższy.  

Masz złamany łokieć – dowiedz się, co możesz zrobić, aby dostać odszkodowanie.

Złamania i urazy łokcia

Budowa stawu łokciowego jest skomplikowana, a w jego obrębie możliwe są różne złamania i urazy.  Poniżej znajdziesz krótkie opisy najczęstszych urazów łokcia.

  • Złamanie wyrostka łokciowego

Kość łokciowa zakończona jest dwoma wyrostkami – łokciowym i dziobiastym. Wyrostek łokciowy jest zdecydowanie większy i położony z tyłu. Oprócz standardowych objawów, takich jak ból, obrzęk i zasinienie, przy złamaniu wyrostka łokciowego ręka jest delikatnie zgięta w łokciu. Często występują przemieszczenia fragmentu kości, jeśli się to zdarzy, konieczna jest operacja.

  • Złamanie wyrostka dziobiastego

Wyrostek dziobiasty to mniejszy wyrostek  zwieńczający kość łokciową. Ten rodzaj złamania rzadko występuje samotnie, zazwyczaj towarzyszy innym urazom w obrębie łokcia i przedramienia.

  • Złamanie przezkłykciowe i nadkłykciowe łokcia

Dolna część kości ramiennej jest zakończona dwoma wybrzuszeniami – nadkłykciami, między którymi leży kłykieć kości ramiennej. Pod nadkłykciami przebiega nerw łokciowy. Do złamania przezkłykciowego i nadkłykciowego najczęściej  dochodzi przez upadek na wyprostowaną rękę. Przy tych złamaniach istnieje ryzyko ucisku lub uszkodzenia, znajdującej się niedaleko, tętnicy ramiennej.

  • Powikłania złamania łokcia

Złamania mogą skutkować uszkodzeniami nerwu łokciowego lub naczyń krwionośnych, w tym tętnicy ramiennej lub łokciowej. Innym możliwym powikłaniem może być zerwanie więzadeł. Złamania wymagają unieruchomienia na kilka tygodni, a jeśli doszło do przemieszczenia kości – operacji.

  • Zwichnięcie stawu łokcia

Zwichnięcie stawu oznacza utratę fizjologicznej łączności powierzchni stawowych kości. W przypadku zwichnięcia należy nastawić staw. Zabieg wykonuje lekarz.

Dołącz do grona zadowolonych Klientów

 

Zadzwoń:

Napisz:

Odszkodowanie za złamany łokieć – historia naszej klientki, Moniki

Moniki jechała rowerem do znajomej, kiedy została potrącona przez samochód, który nie ustąpił jej pierwszeństwa. Świadkowie zdarzenia od razu wezwali pogotowie.  Rowerzystka miała kask, który uchronił ją przed tragedią, ale upadła na rękę i złamała prawy łokieć. Rękę trzeba było unieruchomić na dwa miesiące, a następnie czekała ją rehabilitacja. Minęło kilka miesięcy zanim prawa ręka wróciła do pełnej sprawności. Warto dodać, że Asia nie ma prawa jazdy, a rower był jej jedynym środkiem transportu. W codziennych sprawunkach, pracach domowych i opiece nad dziećmi pomagała jej w czasie leczenia matka. Asia początkowo nie była zadowolona z kwoty, jaką wypłacił jej ubezpieczyciel sprawcy. Dzięki wsparciu kancelarii odszkodowawczej Asi udało się uzyskać dopłatę do odszkodowania, łącznie ponad 50 000 zł.

Złamanie łokcia w wypadku komunikacyjnym

Każdy właściciel samochodu ma obowiązek posiadania ważnej polisy OC. Jeśli kierowca spowoduje wypadek, to z niej jest wypłacane odszkodowanie.  Jest tylko jeden haczyk – ubezpieczyciele, licząc na niewiedzę poszkodowanych, zaniżają kwoty odszkodowań. Ten problem może dotyczyć też Ciebie! Zbieraj wszystkie dokumenty i rachunki związane z leczeniem i skutkami wypadku, a w razie potrzeby zwróć się po pomoc do kancelarii odszkodowawczej.

Złamany łokieć – zobacz, jaką kwotę możesz uzyskać

Ile wynosi odszkodowanie za złamany łokieć? Odpowiedź znajdziesz w tabeli:

ZŁAMANY ŁOKIEĆ

RODZAJE URAZÓW

ZŁAMANIE OBWODOWEJ NASADY KOŚCI RAMIENNEJ – W ZALEŻNOŚCI OD ZABURZEŃ OSI I OGRANICZENIA RUCHÓW

Procentowy uszczerbek na zdrowiu:

Łokieć prawy – od 5 do 30

Łokieć lewy  – od 5 do 25

15 000 zł – 90 000 zł

Staw rzekomy obojczyka ograniczający ruchy kończyny

Procentowy uszczerbek na zdrowiu:

Łokieć prawy – od 5 do 30

Łokieć lewy  – od 5 do 25

60 000 zł – 75 000 zł

Zwichnięcie stawu obojczykowo-barkowego lub obojczykowo- mostkowego – w zależności od ograniczenia ruchów

Procentowy uszczerbek na zdrowiu:

Łokieć prawy – od 5 do 30

Łokieć lewy  – od 5 do 25

15 000 zł – 75 000 zł

Jak uraz wpłynął na Twoje życie?

Złamany łokieć utrudnia wykonywanie podstawowych czynności: od pisania na komputerze, poprzez prace domowe aż po opiekę nad dzieckiem. Ten typ złamania nie tylko uniemożliwia pracę fizyczną (magazynierom, kucharkom, pracownikom produkcji), ale także znacznie utrudnia wykonywanie pracy osobom pracującym w biurze, zwłaszcza jeśli urazowi uległa ręka, którą posługują się na co dzień. Porządkowanie dokumentów czy pisanie na komputerze trwa o wiele dłużej. Nie wiele osób wie, że w ramach odszkodowania powypadkowego mogą zawalczyć także o rekompensatę za utracone dochody.  Urazy łokcia to także problem dla matek i ojców małych dzieci, które wymagają przewijania, karmienia i noszenia. Czy musiałe/aś zatrudnić nianię do pomocy przy dziecku, a może zajmowała się nim, kiedy Ty była/eś na rehabilitacji? Jeśli tak, możesz ubiegać się o zwrot kosztów opieki nad dziećmi od ubezpieczyciela.

Złamanie łokcia podczas upadku na śliskim chodniku

Urazy łokcia często zdarzają się przy różnego rodzaju upadkach – także upadkach na nieodśnieżonym lub oblodzonym chodniku. Jeśli ten problem dotyczy i Ciebie, koniecznie przeczytaj nasz artykuł o wypadkach na śliskim chodniku, dowiesz się z niego, jak i od kogo ubiegać się o odszkodowanie.

Bezpłatnie wycenimy Twoją szkodę

 

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Wypełnij formularz na naszej stronie.

Jeśli będziesz potrzebować pomocy przy uzyskaniu dopłaty do odszkodowania, możesz na nas liczyć, mamy za sobą lata doświadczenia i wiele wygranych spraw sądowych. Nie ryzykujesz, nasze wynagrodzenie jest jedynie prowizją od Twojego sukcesu.

Ostatnie wpisy z bloga

ODSZKODOWANIE ZA ZŁAMANY ŁOKIEĆ. CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Odszkodowanie za wypadek na hulajnodze

Czy wiesz, że w Polsce w wypadkach na hulajnodze elektrycznej życie straciło już kilka osób? E-hulajnogi stają się coraz popularniejsze; nic dziwnego mają wiele zalet: są lekkie, poręczne, pozwalają ominąć korki i szybko dotrzeć na miejsce. Niestety dochodzi do coraz...

czytaj dalej
ODSZKODOWANIE ZA ZŁAMANY ŁOKIEĆ. CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Odszkodowanie za złamany nadgarstek

Odszkodowanie za złamany nadgarstek? Do zdarzenia doszło w wyniku wypadku albo poślizgnięcia? Zobacz, jakie kroki podjąć, żeby dostać uczciwe odszkodowanie. Pani Zofia ma 64 lata i cierpi na osteoporozę. To choroba, która często występuje u kobiet po 60 roku życia i...

czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

 

Dane kontaktowe:

Kancelaria Enres Sp. z o.o.
ul. Św. Jacka Odrowąża 15
03-310 Warszawa

 

tel: +48 22 295 16 32
tel: +48 22 295 16 33
tel. kom. +48 501 506 433
fax: +48 22 300 17 51
e-mail: biuro@enres.pl

Lokalizacja: