+48 22 295 16 32 biuro@enres.pl

​POTRĄCENIE SARNY, DZIKA 

ODSZKODOWANIE Z OC SPRAWCY

Jeśli już doszło do wypadku z udziałem dzikiej zwierzyny, dowiedz się co należy zrobić, aby uzyskać odszkodowanie powypadkowe.

Wielu kierowców na pewno spotkało się z sytuacją, w której na środek drogi nagle wbiegł dzik, łoś czy sarna. Często w tego typu sytuacjach trudno wykonać manewr pozwalający na uniknięcie wypadku.

Gdy już dojdzie do nieprzyjemnego zdarzenia zadajemy sobie pytanie, jak uzyskać odszkodowanie za wypadek z dzikiem, sarną lub łosiem i czy jest to w ogóle możliwe?

Potrącenie sarny dzika dzikiej zwierzyny odszkodowanie z OC

Jak się zachować po potraceniu sarny, dzika ?

Gdy dojdzie od zderzenia ze zwierzęciem, przede wszystkim pamiętajmy, że nie wolno nam przenosić go w inne miejsce. Pamiętajmy, że obowiązek udzielenia pomocy dotyczy nie tylko przypadków z ludźmi, ale również zwierzętami.

Najlepiej w takiej sytuacji wezwać na miejsce policję. Funkcjonariusze powiadomią odpowiednie służby i sporządzą notatkę ze zdarzenia. Nie powinniśmy ruszać rannego zwierzęcia – może być agresywne lub chore np. na wściekliznę. Najlepiej obfotografować miejsce wypadku oraz powstałe szkody lub nagrać filmik. Materiały te będą potrzebne, gdy będziemy starać się o odszkodowanie za wypadek ze zwierzyną dziką.

Jeśli mamy wykupioną polisę AC, możemy otrzymać z niej pieniądze na naprawę samochodu. Za wszelkie szkody osobowe, takie jak uszczerbek na zdrowiu, rekompensatę możemy również otrzymać z polisy następstw nieszczęśliwych wypadków. Natomiast problem pojawia się, kiedy trzeba będzie naprawić pojazd, a nie posiadamy polisy AC. Tutaj istnieje jednak kilka wariantów, w których jest szansa na otrzymanie odszkodowania za wypadek, potrącenie sarny, łosia, dzika itp.

Dołącz do grona zadowolonych Klientów

 

Zadzwoń:

Napisz:

Potrącenie sarny dzika dzikiej zwierzyny odszkodowanie z OC

Kto odpowiada za potrącenie sarny, dzika, łosia ?

Kiedy na ulicę nagle wybiegnie np. łoś, dzik, sarna i dojdzie do wypadku, uzyskanie odszkodowania powypadkowego może być sporym wyzwaniem. Jeśli dzika zwierzyna pojawiła się na drodze podczas polowania i nagonki, będziemy mogli żądać rekompensaty od zarządcy lokalnego koła łowieckiego.

Prawo nakłada na członków Polskiego Związku Łowieckiego obowiązek zawierania ubezpieczeń OC w zakresie czynności związanych z polowaniami lub gospodarką łowiecką. Najpierw jednak musimy ustalić, czy w danym okręgu odbywało się polowanie i kto za nie odpowiada. To zwykle żmudny i męczący proces, ale gdy uda się z sukcesem go przeprowadzić, samo wypłacenie odszkodowania za wypadek np. z łosiem jest raczej bezproblemowe.

W sytuacji, w której nie miało miejsce żadne polowanie, a nasz samochód uległ zniszczeniu w wyniku wypadku z dzikim zwierzęciem, takim jak sarna czy łoś, szansa na otrzymanie odszkodowanie będzie mniejsza. Możemy złożyć wniosek o przyznanie rekompensaty do zarządcy drogi, na której doszło do zderzenia, ale jeśli stał przy niej znak A18b ostrzegający o występowaniu dzikich zwierząt i nakłaniający do zachowania szczególnej ostrożności, ubezpieczyciel bez zastanowienia wyda decyzję negatywną

Jak ustalić kto odpowiada za skutki wypadku na drodze?

Pomoże Ci w tym poniższa tabela:

KATEGORIA DROGI ZARZĄDCA DROGI
Droga gminna wójt / burmistrz / prezydent miasta
Droga powiatowa zarząd powiatu
Droga wojewódzka zarząd województwa
Droga krajowa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad

Pamiętajmy, że obowiązek udowodnienia winy zarządcy drogi spoczywa na poszkodowanym. W przypadku odmowy przyznania odszkodowania za wypadek z dzikiem czy łosiem, ostatnią deską ratunku będzie oddanie sprawy do sądu, ale i te często kończą się w takich sytuacjach niepowodzeniem. Niektóre sądy rozpatrują sprawy odszkodowań za wypadek z łosiem czy innym zwierzęciem na niekorzyść poszkodowanego nawet wtedy, gdy na drodze brakowało znaku ostrzegawczego, uzasadniając swoją decyzję tym, że zderzenie ze zwierzyną leśną jest zdarzeniem nagłym, przed którym nie sposób ostrzec znakiem drogowym.

Kto może pomóc w uzyskaniu odszkodowania za wypadek z dziką zwierzyną?

Nasza kancelaria odszkodowawcza od wielu lat zajmuje się walką o odzyskiwanie pieniędzy należących się poszkodowanym w nawet najtrudniejszych zdarzeniach. Jeśli masz problem z uzyskaniem odpowiedniej kwoty na naprawę pojazdu bądź uszczerbek na zdrowiu – skontaktuj się z nami!

Nie czekaj, skontaktuj się z nami:

Zadzwoń:

Napisz:

Wiedza naszych specjalistów w zakresie dochodzenia odszkodowań powypadkowych, pozwoliła nam uzyskać status stałego eksperta w stacji TVN TURBO.

Po raz kolejny zostaliśmy docenieni za nasz profesjonalizm i rzetelność.

Potrącenie sarny dzika dzikiej zwierzyny odszkodowanie z OC

Polecamy również:

9

Wypadek na pasach

9

Wypadek motocyklisty

9

Wypadek śmiertelny

9

Wypadek na ulicy

Skontaktuj się z nami

 

Dane kontaktowe:

Kancelaria Enres Sp. z o.o.
ul. Św. Jacka Odrowąża 15
03-310 Warszawa

 

tel: +48 22 295 16 32
tel: +48 22 295 16 33
tel. kom. +48 501 506 433
fax: +48 22 300 17 51
e-mail: biuro@enres.pl

7 + 15 =

Lokalizacja: