+48 22 295 16 32 biuro@enres.pl

ODSZKODOWANIE Z OC SPRAWCY ODSZKODOWANIA KOMUNIKACYJNE

W Polsce coraz częściej i coraz liczniejsze grono osób w Warszawie i nie tylko, walczy w ostatnich latach o wysokie odszkodowania powypadkowe z OC sprawcy wypadku. Zwykle wystarczy chwila nieuwagi, by na drodze doszło do kolizji, której przykre skutki wynikające z konieczności naprawy samochodu, odbijają się na naszej kondycji finansowej. W idealnie działającym systemie wszystkie szkody naszego pojazdu powinny zostać naprawione z pieniędzy otrzymanych z polisy OC sprawcy wypadku. Jednak bardzo często zdarza się, że towarzystwo ubezpieczeniowe odmawia wypłacenia odszkodowania komunikacyjnego lub znacznie zaniża jego sumę. Wiele osób przystaje na warunki zaproponowane przez ubezpieczyciela, tracąc tym samym mnóstwo pieniędzy. Wiemy, że walka o sprawiedliwą likwidację szkód po wypadku w Warszawie nie jest łatwa, dlatego radzimy skorzystać z pomocy specjalistów, którzy doskonale poruszają się w świecie niezrozumiałych reguł i przepisów związanych ze staraniami o odszkodowanie z OC.

Odszkodowanie z OC sprawcy

Odszkodowanie powypadkowe z OC sprawcy – komu przysługuje i jak je dostać?

Pieniądze z polisy OC należą nam się, jeżeli byliśmy uczestnikami wypadku komunikacyjnego i jesteśmy stroną, która poniosła szkody, jednocześnie nie będąc winną zdarzenia. Walka o wysokie odszkodowanie zaczyna się już na miejscu kolizji. Jeśli osoba, która spowodowała wypadek nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności, natychmiast wezwijmy na miejsce zdarzenia policję. Funkcjonariusze przygotują protokół, który będzie bardzo istotnym dokumentem podczas uzyskiwania odszkodowania z OC sprawcy. Zapiszmy także numer jednostki, która interweniowała, pomoże to później w zlokalizowaniu właściwego organu w tak dużym mieście, jak Warszawa.

Jeśli sprawca na miejscu przyznaje się do winy, a w wypadku ucierpiały jedynie samochody, nie musimy wzywać na miejsce żadnych służb. Do ubiegania się o odszkodowanie komunikacyjne z OC sprawcy wystarczy nam oświadczenie, w którym kierowca przyzna się do spowodowania wypadku. Dokument ten powinien zawierać takie dane jak: numer polisy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku, dokładne dane osobowe kierowcy, numery rejestracyjne wszystkich pojazdów biorących udział w zdarzeniu, informację o okolicznościach zajścia oraz datę i miejsce wypadku. Warto tego typu protokół przygotować sobie wcześniej i wozić ze sobą w schowku samochodowym, by po kolizji nie pominąć którejś z istotnych informacji. Na miejscu wypadku zróbmy także zdjęcia poniesionych szkód oraz poprośmy świadków zdarzenia o dane kontaktowe. Wszystkie możliwe dowody będą istotne podczas uzyskiwania odszkodowania powypadkowego z OC.

Dołącz do grona zadowolonych Klientów

 

Zadzwoń:

Napisz:

Wypłata pieniędzy na likwidację szkód – jak wygląda procedura w towarzystwie ubezpieczeniowym?

Odszkodowanie z OC sprawcy

Po zebraniu niezbędnej dokumentacji możemy zgłosić zajście ubezpieczycielowi, u którego sprawca wypadku miał wykupioną polisę OC. Zgłoszenia można zazwyczaj dokonać osobiście, w jednym z oddziałów w Warszawie lub innych miastach, listownie, za pośrednictwem internetu lub telefonicznie. Po kilku dniach od poinformowania towarzystwa ubezpieczeniowego o szkodzie, kontakt nawiąże z nami rzeczoznawca, który umówi się na oględziny uszkodzonego pojazdu. Pamiętajmy, by dopilnować zrobienia zdjęć wszystkich powstałych na skutek kolizji uszkodzeń. Każdy detal będzie miał znaczenie przy ustalaniu wysokości odszkodowania z OC. Ubezpieczyciel po rozpatrzeniu wniosku może nam zaproponować metodę serwisową polegająca na naprawie zniszczeń w warsztacie partnerskim lub wypłatę pieniędzy na konto. Jeśli wybierzemy przelew – pieniądze powinny do nas trafić w ciągu trzydziestu dni od zgłoszenia.

Skąd towarzystwo ubezpieczeniowe wie, jak wycenić powstałe w wyniku wypadku szkody? Otóż ubezpieczyciele do ustalenia kosztów naprawy pojazdu, który został uszkodzony w wyniku kolizji drogowej, wykorzystują specjalistyczne programy, takie jak Eurotax lub Audatex. Pracownicy towarzystw porównują w tych systemach ceny części zamiennych, oryginalnych oraz stawki za przepracowane godziny w warsztatach samochodowych. Zazwyczaj biorą pod uwagę ceny części zamiennych, co powoduje drastyczne zaniżanie odszkodowań z OC. Nigdy nie zgadzajmy się z tego typu wyceną zaproponowaną przez towarzystwo ubezpieczeniowe!

Odszkodowanie powypadkowe z OC sprawcy – skuteczne postępowanie w sądzie

Często jedynym sposobem na otrzymanie sprawiedliwej rekompensaty za likwidację szkód powstałych w wyniku wypadku komunikacyjnego jest oparcie się o decyzję wymiaru sprawiedliwości. W sądach w Warszawie każdego roku zakładanych są dziesiątki spraw dotyczących uzyskania odszkodowania z OC. Jeśli decydujemy się na tego typu kroki, warto skorzystać z pomocy doświadczonych ekspertów. Przygotowanie pozwu o odszkodowanie oraz konfrontacja z prawnikami towarzystwa ubezpieczeniowego w sądzie może przerastać wielu poszkodowanych. Kancelaria Enres Sp. z o.o. oferuje kompleksową i przejrzystą obsługę prawną prowadząca do wypłacenia przez ubezpieczyciela uczciwego i najwyższego z możliwych odszkodowania powypadkowego z OC.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami:

Zadzwoń:

Napisz:

Wiedza naszych specjalistów w zakresie dochodzenia odszkodowań powypadkowych, pozwoliła nam uzyskać status stałego eksperta w stacji TVN TURBO.

Po raz kolejny zostaliśmy docenieni za nasz profesjonalizm i rzetelność.

Odszkodowanie z OC sprawcy

Polecamy również:

9

Zaniżony kosztorys naprawy

9

Utrata wartości samochodu

9

Szkoda całkowita po wypadku

9

Zniszczona nieruchomość

Skontaktuj się z nami

 

Dane kontaktowe:

Kancelaria Enres Sp. z o.o.
ul. Św. Jacka Odrowąża 15
03-310 Warszawa

 

tel: +48 22 295 16 32
tel: +48 22 295 16 33
tel. kom. +48 501 506 433
fax: +48 22 300 17 51
e-mail: biuro@enres.pl

1 + 8 =

Lokalizacja: