+48 22 295 16 32 biuro@enres.pl

WYPADEK NA HULAJNODZE

ODSZKODOWANIE POWYPADKOWE

Jeśli miałeś wypadek na hulajnodze, dowiedz się czy masz prawo dochodzić odszkodowania powypadkowego oraz co należy zrobić, aby je uzyskać.

Przede wszystkim należy tu wskazać, że w myśl obowiązujących przepisów osoby poruszające się hulajnogami traktowane są jako piesi w rozumieniu art. 2 pkt.18 Prawa o ruchu drogowym, bądź też jako kierowcy motorowerów.

Dlatego też jadąc hulajnogą należy poruszać się wyłącznie po chodnikach lub gdy go nie ma, po poboczu lub skrajnej części jezdni.

Hulajnogą, w myśl obowiązujących przepisów, nie wolno jeździć po ścieżce rowerowej oraz po ulicy.

Wypadek, potrącenie na hulajnodze odszkodowania Warszawa

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przygotowuje obecnie nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym, lecz na chwilę obecną nie ma żadnych nowych informacji w tej kwestii.

Kierując się zdrowym rozsądkiem, od razu widać, że obowiązujące przepisy nie są przystosowane do obecnych warunków. Po chodniku poruszają się całe rodziny, małe dzieci, przekonani, że nic nie powinno im się przydarzyć.

Można sobie łatwo wyobrazić konsekwencje zderzenia pieszego z szybko jadącą kilkunastokilogramową hulajnogą.

Z reguły są to wypadki z dużymi obrażeniami, zarówno wśród osób jadących na hulajnodze, jak również pieszych.

Czy osobom, które doznały urazu podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej należy się odszkodowanie powypadkowe?

Na to pytanie bez poznania bliższych szczegółów, ciężko jednoznacznie, natychmiast odpowiedzieć.. W naszej kancelarii eksperci bezpłatnie wyjaśniają wszystkie wątpliwości z uzyskaniem pieniędzy za wypadek z udziałem hulajnogi.

Odszkodowania powypadkowe na hulajnodze

od kogo można dochodzić ?

Jeśli do wypadku na hulajnodze elektrycznej doszło z winy osób trzecich, możemy starać się o uzyskanie odszkodowania z kilku potencjalnych źródeł – w zależności od sytuacji i przyczyny zdarzenia.

Opcji jest kilka: od zderzenia z samochodem, w którym winę ponosi kierowca auta lub hulajnogi, przez stłuczkę z pieszym i rowerzystą, aż po upadek spowodowany dziurą w chodniku czy jezdni.

Najważniejszym działaniem jest ustalenie, kto ponosi winę za wypadek. Jeśli doszło do niego bez udziału osób trzecich, jedyne pieniądze, jakie możemy otrzymać w ramach odszkodowania, to środki z wykupionej własnej polisy następstw nieszczęśliwych wypadków.

Dołącz do grona zadowolonych Klientów

 

Zadzwoń:

Napisz:

Wypadek, potrącenie na hulajnodze odszkodowania Warszawa

Odszkodowanie za wypadek na hulajnodze – co robić, gdy doszło do kolizji z samochodem?

W przypadku zderzenia z samochodem istnieją dwie możliwości.

W pierwszej – zawinił kierowca hulajnogi elektrycznej i to on, z własnej kieszeni (chyba, że miał wykupione ubezpieczenie na taką ewentualność) będzie musiał pokryć szkody.

Gdy jednak wypadek spowodował kierowca samochodu, osoba na hulajnodze może starać się o otrzymanie odszkodowania powypadkowego z polisy OC sprawcy. Na miejsce warto wezwać policję, która sporządzi odpowiednią notatkę.

Jeśli na miejsce nie przyjechała policja, warto pamiętać o zrobieniu zdjęć z miejsca zdarzenia bądź nagrania filmu. Przydatne mogą być także relacje naocznych świadków.

Odszkodowania powypadkowe za wypadek na hulajnodze takie samo, jak w zdarzeniach z motocyklem?

W wypadkach na hulajnodze, podobnie jak w sytuacjach związanych z upadkiem na motorze, często dochodzi do urazów ciała oraz zniszczenia wyposażenia posiadanego przez osobę kierującą.

Dlatego odszkodowanie powypadkowe może obejmować nie tylko zniszczony pojazd, ale również szkody osobowe, uszkodzony kask czy sprzęt elektroniczny. Należy więc zgromadzić całą dokumentację medyczną z powrotu do zdrowia po wypadku na hulajnodze elektrycznej. Przede wszystkim zwracane są koszty leczenia, rehabilitacji po wypadku. W ich skład wchodzą: konsultacje lekarskie, rehabilitacja, dojazdy do placówek medycznych czy opieka nad poszkodowanym.

Jeśli obrażenia są poważne i trwałe może zostać orzeczona również renta uzupełniająca. Poszkodowany może ubiegać się o zwrot utraconych dochodów w czasie, kiedy z powodu potrącenia był niezdolny do wykonywania pracy oraz kosztów przekwalifikowania, jeśli przez poniesione obrażenia nie może dalej wykonywać swojego zawodu.

Warto starać się także o to, by odszkodowanie powypadkowe za zdarzenie na hulajnodze objęło zniszczone wyposażenie, np. telefon komórkowy, ubranie czy kask.

Co w sytuacji zderzenia z pieszym lub wypadku przez dziurę w ziemi?

Na hulajnodze elektrycznej można rozwinąć prędkość nawet ponad 40 km/h. Z tego powodu zderzenie z pieszym lub rowerzystą może spowodować poważne obrażenia ciała.

Jeśli to rowerzysta lub pieszy był winny wypadkowi – odszkodowanie powinien wypłacić nam z własnych środków, chyba że posiadał wykupioną polisę OC.

Gdy obrażenia odniesiemy z powodu wjechania w dziurę w ziemi lub zaniedbania stanu chodnika, swoje roszczenia możemy skierować do zarządcy bądź osoby odpowiedzialnej za jej utrzymanie. Konieczne jest dokładne udokumentowanie miejsca i warunków, w jakich doszło do zdarzenia. Dobrze jest też mieć w takich wypadkach, ewentualnych świadków zdarzenia.

Po zebraniu dokumentacji należy ustalić, kto zarządza drogą, na której doszło do wywrotki. Jeśli nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się, kto jest zarządcą określonej trasy, możemy zwrócić się o pomoc do policji lub urzędu miasta.

Odszkodowanie za wypadek na hulajnodze, podobnie jak w przypadku wypadków samochodowych czy motocyklowych, również może zostać zaniżone. W takiej sytuacji warto skontaktować się z profesjonalną kancelarią, która pomoże w walce o sprawiedliwą kwotę na pokrycie strat.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami:

Zadzwoń:

Napisz:

Wiedza naszych specjalistów w zakresie dochodzenia odszkodowań powypadkowych, pozwoliła nam uzyskać status stałego eksperta w stacji TVN TURBO.

Po raz kolejny zostaliśmy docenieni za nasz profesjonalizm i rzetelność.

Wypadek, potrącenie na hulajnodze odszkodowania Warszawa

Polecamy również:

9

Wypadek na pasach

9

Wypadek motocyklisty

9

Wypadek śmiertelny

9

Wypadek na ulicy

Skontaktuj się z nami

 

Dane kontaktowe:

Kancelaria Enres Sp. z o.o.
ul. Św. Jacka Odrowąża 15
03-310 Warszawa

 

tel: +48 22 295 16 32
tel: +48 22 295 16 33
tel. kom. +48 501 506 433
fax: +48 22 300 17 51
e-mail: biuro@enres.pl

4 + 15 =

Lokalizacja: