+48 22 295 16 32 [email protected]

WYPADEK MOTOCYKLISTY ODSZKODOWANIE POWYPADKOWE

Na terenie Polski najwięcej motocyklistów porusza się w województwie mazowieckim. Szacuje się, że na 1000 mieszkańców Warszawy przypada ok. 21 motocykli. Niestety, co za tym idzie, coraz częściej dochodzi do wypadków z udziałem kierowców właśnie tych jednośladów. Odszkodowanie za wypadek na motorze jest trudniejsze do właściwego oszacowania i odzyskania od towarzystwa ubezpieczeniowego, niż w przypadku kolizji z udziałem wyłącznie samochodów. Niejednokrotnie motocykliści napotykają problemy z uzyskaniem pieniędzy na naprawę pojazdu, zniszczonego sprzętu czy kosztów powrotu do zdrowia. Zniszczenie samego kasku czy ubioru osoby prowadzącej motocykl może wiązać się ze stratą kilku tysięcy złotych, dlatego warto walczyć z ubezpieczycielem o każdą złotówkę z odszkodowania powypadkowego.

Wypadek motocyklisty – odszkodowania powypadkowe

Wysokie odszkodowanie za wypadek na motorze wymaga szczegółowej dokumentacji

O pieniądze z polisy OC możemy starać się, kiedy byliśmy uczestnikami kolizji drogowej i jesteśmy stroną poszkodowaną. By mieć szansę na jak najwyższe odszkodowanie powypadkowe jako kierowca motocykla, już na miejscu zdarzenia, jeśli tylko pozwala na to stan zdrowia, musimy zachować chłodną głowę i zadbać o właściwe udokumentowanie zajścia. Sfotografujmy miejsce wypadku, zniszczonego sprzętu i pojazdu. Następnie spiszmy ze sprawcą kolizji oświadczenie, w którym przyzna się on do winy. W tym dokumencie powinny znaleźć się następujące informacje: szczegółowe dane kierowcy samochodu, numer jego polisy ubezpieczeniowej, miejsce, data i informacja w jakich okolicznościach doszło do zdarzenia oraz numery rejestracyjne wszystkich pojazdów. Warto także postarać się o dane kontaktowe świadków całego zajścia. Mogą być oni pomocni w ustaleni szczegółów podczas późniejszej walki o odszkodowanie powypadkowe motocyklisty.

Rozważmy również, czy korzystne będzie dla nas rezygnowanie z wzywania na miejsce kolizji policji. Protokół sporządzony przez funkcjonariuszy jest zawsze solidnym argumentem podczas starania się o jak najwyższe odszkodowanie za wypadek na motorze. Niestety, rzadko zdarza się, że z kolizji z samochodem motocyklista wychodzi bez szwanku. Zazwyczaj konieczna jest interwencja medyczna, wtedy o wszelkie dokumenty należy zatroszczyć się podczas powrotu do zdrowia i rehabilitacji. Pamiętajmy, że na zgłoszenie się do ubezpieczyciela mamy trzy lata od dnia, w którym doszło do wypadku lub nawet do dwudziestu lat, jeśli postępowanie dotyczy przestępstwa.

Dołącz do grona zadowolonych Klientów

 

Odszkodowania powypadkowe za wypadek motocyklisty – co obejmuje?

Wypadek motocyklisty – odszkodowania powypadkowe

Zniszczony motor to jedynie część szkód, które mogą powstać w wyniku wypadku drogowego. Niemal za każdym razem w kolizji motocyklu z samochodem uszkodzona zostaje również odzież kierowcy jednośladu oraz sprzęt elektroniczny. Odszkodowanie powypadkowe potrąconego motocyklisty powinno więc objąć nie tylko zniszczoną maszynę, ale również uszkodzoną nawigację, smartfon, kamerę, kombinezon, buty, rękawice, plecak i oczywiście kask kierowcy. Trzeba wiedzieć, że kask, nawet jeśli jego uszkodzenia są niewielkie, jest traktowany w przypadku stłuczki jako jednorazowy i można się ubiegać o zwrot całej jego wartości. Przygotujmy szczegółową listę wszystkich akcesoriów, które ucierpiały podczas wypadku i określmy stopień ich zniszczenia. Warto także, przygotowując się do walki o odszkodowanie, odszukać dowody zakupu uszkodzonego sprzętu. Dodatkowe wyposażenie motocyklu i ubiór kierowcy to często bardzo kosztowne rzeczy, dlatego warto skrupulatnie podliczyć poniesione straty i walczyć o ich likwidację.

W wyniku wypadku motocyklowego bardzo często dochodzi do poważniejszych obrażeń ciała, takich jak złamania czy mocne stłuczenia. Od tego, jak poważny był powypadkowy uraz zależy wysokość odszkodowania, o które można się ubiegać. By było ono jak najwyższe, istotna jest szczegółowa dokumentacja zawierająca nie tylko opis przebiegu rekonwalescencji czy rehabilitacji, ale również wszystkie koszty, które były związane z powrotem do zdrowia. Podliczamy więc koszty leczenia, dojazdów do placówek lekarskich, opieki nad osobą poszkodowaną, specjalistycznego żywienia czy rehabilitacji. Koniecznie weźmy pod uwagę również utracone w wyniku wypadku zarobki i ewentualne koszty przekwalifikowania się, jeśli z powodu odniesionych obrażeń nie możemy dalej pracować w zawodzie. Przedstawiając wszystkie te wyliczenia i faktury oraz rachunki dokumentujące je, mamy większą szansę na otrzymanie od towarzystwa ubezpieczeniowego satysfakcjonującego odszkodowania.

Zaufaj specjalistom, którzy odzyskają Twoje pieniądze na powrót do zdrowia i naprawę motoru

W sprawach związanych z odszkodowaniem powypadkowym dla motocyklistów, ubezpieczyciele mają wiele sposobów i argumentów na to, by zaniżyć sumę wypłaconej rekompensaty. Brak specjalistycznej wiedzy poszkodowanych kierowców prowadzi do tego, że nie są oni świadomi, ile tak naprawdę mogliby otrzymać pieniędzy na likwidację szkód. Kancelaria Enres Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie może zaoferować kompleksową pomoc w zakresie dochodzenia na drodze sądowej odszkodowania za wypadek na motocyklu. Skontaktuj się z nami, a przeanalizujemy, ile pieniędzy możesz zyskać, nawet wtedy, gdy ubezpieczyciel wypłacił już odszkodowanie.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami:

Wiedza naszych specjalistów w zakresie dochodzenia odszkodowań powypadkowych, pozwoliła nam uzyskać status stałego eksperta w stacji TVN TURBO.

Po raz kolejny zostaliśmy docenieni za nasz profesjonalizm i rzetelność.

Wypadek motocyklisty – odszkodowania powypadkowe

Polecamy również:

9

Wypadek na pasach

9

Potrącenie rowerzysty

9

Wypadek śmiertelny

9

Wypadek w autobusie, tramwaju, metrze

Skontaktuj się z nami

 

Dane kontaktowe:

Kancelaria Enres Sp. z o.o.
ul. Św. Jacka Odrowąża 15
03-310 Warszawa

 

tel: +48 22 295 16 32
tel: +48 22 295 16 33
tel. kom. +48 501 506 433
fax: +48 22 300 17 51
e-mail: [email protected]

8 + 11 =

Lokalizacja: