+48 22 295 16 32 biuro@enres.pl

ODSZKODOWANIE ZA WYPADEK SPRZED 20 LAT – PRZEDAWNIENIE

Obecnie w myśl nowych przepisów prawa, przedawnienie związane z niektórymi wypadkami wynosi aż 20 lat, od dnia wypadku. Obligatoryjnie w takich wypadkach, abyśmy mogli dochodzić odszkodowania powypadkowego sprzed wielu lat, jest konieczne aby w sprawie został wydany wyrok karny – sprawa musi być wynikiem przestępstwa (tzn. zbrodni lub występku).

 

Dodatkowo uchwała Sądu Najwyższego z 29 października 2013 roku (sygnatura akt III CZP 50/13) mówi, że 20 letni okres przedawnienia powinien być stosowany również wtedy, gdy nie udało się ustalić sprawcy wypadku, ale wszelkie okoliczności wskazują na popełnienie przestępstwa przez kierowcę i odpowiedzialność Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG).

Odszkodowanie za wypadek sprzed 20 lat

Nasza kancelaria może oczywiście bezpłatnie sprawdzić okoliczności konkretnej sprawy i ocenić czy jest realna szansa na dochodzenie stosownego odszkodowania oraz zadośćuczynienia po wypadku.

Stosownych roszczeń powypadkowych mogą dochodzić osoby, które bezpośrednio ucierpiały w wypadku i doznały trwałego uszczerbku na zdrowiu.  

Dodatkową grupą osób, które mogą dochodzić zadośćuczynienia są poszkodowani, którzy w wyniku wypadku straciły bliską osobą – ojca, dziecko, rodziców.

Z reguły tego typu sprawy tzn. takie w których wypadki były wiele lat temu, wymagają weryfikacji. Dlatego też zachęcamy do kontaktu, my ze swojej strony za darmo to ustalimy.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami:

Zadzwoń:

Napisz:

Opinie

Zaloguj się by umiescić wpis

6 wpisów.
Mariola Kołakowska napisał/a 1 października 2019 o 10:09
Do kancelarii trafiłam po wypadku dwa lata temu, zostałam potrącona na pasach. Przed podjęciem współpracy spotkałam się z kilkoma firmami... Dowiedz się więcej
Do kancelarii trafiłam po wypadku dwa lata temu, zostałam potrącona na pasach. Przed podjęciem współpracy spotkałam się z kilkoma firmami oferującymi swoje usługi.
Zdecydowałam się na tą kancelarię z kilku powodów: udowodnili swoje duże doświadczenie, są z Warszawy (większość pozostałych firm było z innych regionów kraju), byli pod ręką, Pan Grzegorz prowadzący moją sprawę wszystko dokładnie mi wytłumaczył i "opiekował" się moją sprawą do końca sprawy sądowej - idealny kontakt.
Wygrałam, a raczej kancelaria, w sądzie pieniądze, których się spodziewaliśmy, trochę to trwało ale na pewno warto było poczekać.... Collapse
Jacek Parzych napisał/a 1 października 2019 o 10:09
Przez blisko 3 lata miałem okazję korzystać z usług Kancelarii Enres 🙂 Uległem dość poważnemu wypadkowi, sporo obrażeń. Najpierw mnie... Dowiedz się więcej
Przez blisko 3 lata miałem okazję korzystać z usług Kancelarii Enres 🙂 Uległem dość poważnemu wypadkowi, sporo obrażeń. Najpierw mnie nagabywali "agenci odszkodowań" w szpitalu ale jakoś im na swoje chyba szczęście nie zaufałem.
Do wyboru tej własnie firmy, spośród chyba pięciu, przekonała mnie przede wszystkim ogólnie rozumiana szczerość w tym co mnie czeka, ile to wszystko będzie trwało no i jaką kwotę odszkodowania dostanę. Konkurencja przekonywała mnie, że wszystko pójdzie szybciej i lepiej niż się spodziewam.
Tymczasem sprawdził się ten bardziej czarny scenariusz ale teraz już wiem, że inaczej się po prostu nie dało.
Podsumowując, wypiszę zalety: duża wiedza merytoryczna, doświadczenie, uczciwość, nie wygórowane wynagrodzenie, super kontakt z osobą prowadzącą sprawę od początku do końca i są z Warszawy, co dla mnie też było plusem.
Minusy ? Nic mi do głowy nie przychodzi :)... Collapse
Karol Rolewski napisał/a 1 października 2019 o 10:08
Z czystym sumieniem mogę polecić usługi Kancelarii Enres. Po wypadku za bardzo nie wiedziałem jak zabrać się za załatwianie sprawy.... Dowiedz się więcej
Z czystym sumieniem mogę polecić usługi Kancelarii Enres.
Po wypadku za bardzo nie wiedziałem jak zabrać się za załatwianie sprawy.
Wszystko dość długo trwało ale takie są niestety terminy w sądach.
Grunt że na końcu dostałem to co mi się należało – czyli sporą kasę... Collapse

Skontaktuj się z nami

 

Dane kontaktowe:

Kancelaria Enres Sp. z o.o.
ul. Św. Jacka Odrowąża 15
03-310 Warszawa

 

tel: +48 22 295 16 32
tel: +48 22 295 16 33
tel. kom. +48 501 506 433
fax: +48 22 300 17 51
e-mail: biuro@enres.pl

4 + 8 =

Lokalizacja: