+48 22 295 16 32 [email protected]

ZANIŻONY KOSZTORYS NAPRAWY SAMOCHODU – ODSZKODOWANIE Z OC

Kierowcy, którzy brali udział w wypadku komunikacyjnym w Warszawie, złożyli odpowiednie dokumenty w towarzystwie ubezpieczeniowym i otrzymali zaniżoną kwotę rekompensaty, często zastanawiają się, czy należy im się dodatkowe odszkodowanie za zaniżony kosztorys naprawy samochodu. Ubezpieczyciele raz za razem zaniżają sumy wypłacane na likwidację szkód, a kierowcy nie wiedzą, czy i jak mogą walczyć o swoje prawa. W efekcie zazwyczaj dopłacają za naprawę pojazdu z własnej kieszeni, tracąc niejednokrotnie kilka tysięcy złotych i pozwalając tym samym towarzystwom ubezpieczeniowym nadal oszczędzać na klientach. Dlatego też doradzamy, co zrobić, by otrzymać pełną kwotę na naprawę zniszczonego samochodu.

Zaniżony kosztorys naprawy samochodu – odszkodowanie z OC sprawcy

Odszkodowanie za zaniżony kosztorys – jak ubezpieczyciel wycenia szkody?

Po przyjęciu naszego zgłoszenia związanego z wypadkiem komunikacyjnym, towarzystwo ubezpieczeniowe wysyła do nas rzeczoznawcę, który szacuje, jak kosztowne szkody ponieśliśmy. Na podstawie jego wniosków sporządzony zostanie kosztorys określający należną nam (zwykle zaniżoną) sumę odszkodowania. Jeśli uszkodzenia samochodu były niewielkie, ubezpieczyciel może zaproponować przyspieszenie całej operacji i wypłaty świadczeń na podstawie zdjęć zrobionych przez właściciela pojazdu. Nigdy się na to nie zgadzajmy – otrzymane wtedy pieniądze na pewno nie pokryją w całości naszych szkód. Kosztorys do odszkodowania z OC sporządzany jest przez specjalistów pracujących dla towarzystwa ubezpieczeniowego, posługujących się takimi programami, jak Audatex. Programy te zawierają dane na temat cen części, zarówno oryginalnych, jak i zamienników oraz koszty roboczogodzin w warsztatach samochodowych.

Dołącz do grona zadowolonych Klientów

 

Na co zwrócić uwagę i co zrobić, gdy otrzymamy zaniżony kosztorys?

Zaniżony kosztorys naprawy samochodu – odszkodowanie z OC sprawcy

Pierwsze, co powinniśmy sprawdzić, otrzymując od ubezpieczyciela kosztorys likwidacji szkody, to czy w zestawieniu zostały uwzględnione oryginalne części czy tańsze zamienniki. Każdy poszkodowany kierowca, który w uszkodzonym pojeździe miał wyłącznie podzespoły pochodzące od producenta samochodu, a auto było objęte gwarancją i serwisowane w ASO, ma prawo do otrzymania odszkodowania umożliwiającego naprawę pojazdu za pomocą oryginalnych części producenta. Trzeba zauważyć, że jeśli zdecydujemy się naprawić samochód za pomocą oryginalnych elementów, a następnie dostarczymy ubezpieczycielowi rachunki i faktury – możemy wtedy domagać się w ramach odszkodowania z OC zwrotu pieniędzy za zamontowane części. Zamienniki najczęściej trafiają do kosztorysów ubezpieczyciela wtedy, gdy wcześniej w samochodzie były już zamontowane części nieoryginalne. Wtedy też poszkodowani kierowcy są narażenia na największe zaniżenia sumy odszkodowania.

Następne, co powinniśmy zrobić walcząc o odszkodowanie i posiadając zaniżony kosztorys powinno być zorientowanie się, czy ubezpieczyciel nie dokonał amortyzacji części potrzebnych do naprawy pojazdu. To jasne, że trzeba wziąć pod uwagę zużycie poszczególnych podzespołów samochodu, zwłaszcza jeśli ten ma już swoje lata, ale tego typu działanie nie ma żadnych podstaw prawnych, a wykorzystując tę możliwość towarzystwa oszczędzają na swoich klientach bardzo duże sumy. Zwróćmy także uwagę na to, czy suma zapisana w kosztorysie nie jest podana w kwocie netto – taki zapis posiadaczom pojazdów zarejestrowanych na firmę uniemożliwi odliczenie podatku VAT.

Towarzystwa ubezpieczeniowe zaniżają w kosztorysach nie tylko wartości części wykorzystywanych do naprawy uszkodzonego samochodu. Zdarza się również obniżanie sumy odszkodowania komunikacyjnego poprzez przedstawienie mniejszych stawek roboczogodzin warsztatów samochodowych, niż w rzeczywistości pobierają fachowcy. Warto więc sprawdzić u kilku mechaników samochodowych, blacharzy czy lakierników w Warszawie lub innej miejscowości, w której mieszkamy, ile w rzeczywistości kosztuje robocizna w przypadku naprawy uszkodzonego pojazdu. Problemy z otrzymaniem satysfakcjonującego odszkodowania po wypadku komunikacyjnym mogą pojawić się także wtedy, gdy uszkodzenia samochodu są poważne, a naprawa droga. Ubezpieczyciel często stara się wtedy udowodnić, że koszty przywrócenia pojazdu do stanu przed wypadkiem przewyższają jego wartość i kwalifikuje zniszczenia jako szkodę całkowitą. Prowadzi to do znacznego zaniżenia wypłacanej przez towarzystwo kwoty. Nagminnym karygodnym zachowaniem ubezpieczycieli jest także zaniżanie rynkowej wartości pojazdu lub zawyżanie ceny nieuszkodzonych elementów pojazdu.

Kto może pomóc, kiedy otrzymamy niskie odszkodowanie z OC

z powodu zaniżonego kosztorysu naprawy?

Niewielu właścicieli samochodów, które uległy wypadkowi, potrafi właściwie ustalić wartość poniesionych szkód i co zrobić, kiedy otrzyma zaniżony kosztorys. Łatwo można dać się nabrać na sztuczki towarzystw ubezpieczeniowych i stracić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Kancelaria odszkodowawcza Enres mają odpowiednie kompetencje i doświadczenie w skutecznym reprezentowaniu poszkodowanych w walce z nieuczciwymi ubezpieczycielami. Od lat odnoszą sukcesy w sprawach rozstrzyganych na terenie Warszawy i nie tylko – odzyskali już dla klientów dziesiątki tysięcy złotych z odszkodowań z OC za wypadki komunikacyjne.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami:

Opinie

Zaloguj się by umiescić wpis

6 wpisów.
Mariola Kołakowska napisał/a 1 października 2019 o 10:09:
Do kancelarii trafiłam po wypadku dwa lata temu, zostałam potrącona na pasach. Przed podjęciem współpracy spotkałam się z kilkoma firmami... Czytaj więcej
Do kancelarii trafiłam po wypadku dwa lata temu, zostałam potrącona na pasach. Przed podjęciem współpracy spotkałam się z kilkoma firmami oferującymi swoje usługi.
Zdecydowałam się na tą kancelarię z kilku powodów: udowodnili swoje duże doświadczenie, są z Warszawy (większość pozostałych firm było z innych regionów kraju), byli pod ręką, Pan Grzegorz prowadzący moją sprawę wszystko dokładnie mi wytłumaczył i "opiekował" się moją sprawą do końca sprawy sądowej - idealny kontakt.
Wygrałam, a raczej kancelaria, w sądzie pieniądze, których się spodziewaliśmy, trochę to trwało ale na pewno warto było poczekać.
Jacek Parzych napisał/a 1 października 2019 o 10:09:
Przez blisko 3 lata miałem okazję korzystać z usług Kancelarii Enres 🙂 Uległem dość poważnemu wypadkowi, sporo obrażeń. Najpierw mnie... Czytaj więcej
Przez blisko 3 lata miałem okazję korzystać z usług Kancelarii Enres 🙂 Uległem dość poważnemu wypadkowi, sporo obrażeń. Najpierw mnie nagabywali "agenci odszkodowań" w szpitalu ale jakoś im na swoje chyba szczęście nie zaufałem.
Do wyboru tej własnie firmy, spośród chyba pięciu, przekonała mnie przede wszystkim ogólnie rozumiana szczerość w tym co mnie czeka, ile to wszystko będzie trwało no i jaką kwotę odszkodowania dostanę. Konkurencja przekonywała mnie, że wszystko pójdzie szybciej i lepiej niż się spodziewam.
Tymczasem sprawdził się ten bardziej czarny scenariusz ale teraz już wiem, że inaczej się po prostu nie dało.
Podsumowując, wypiszę zalety: duża wiedza merytoryczna, doświadczenie, uczciwość, nie wygórowane wynagrodzenie, super kontakt z osobą prowadzącą sprawę od początku do końca i są z Warszawy, co dla mnie też było plusem.
Minusy ? Nic mi do głowy nie przychodzi 🙂
Karol Rolewski napisał/a 1 października 2019 o 10:08:
Z czystym sumieniem mogę polecić usługi Kancelarii Enres. Po wypadku za bardzo nie wiedziałem jak zabrać się za załatwianie sprawy.... Czytaj więcej
Z czystym sumieniem mogę polecić usługi Kancelarii Enres.
Po wypadku za bardzo nie wiedziałem jak zabrać się za załatwianie sprawy.
Wszystko dość długo trwało ale takie są niestety terminy w sądach.
Grunt że na końcu dostałem to co mi się należało – czyli sporą kasę
Tomasz Krupiński napisał/a 1 października 2019 o 10:07:
Jadąc na rowerze, zostałem potrącony przez samochód, byłem trochę połamany. zdecydowałem się na dochodzenie odszkodowania po wypadku. trafiłem do kancelarii... Czytaj więcej
Jadąc na rowerze, zostałem potrącony przez samochód, byłem trochę połamany. zdecydowałem się na dochodzenie odszkodowania po wypadku. trafiłem do kancelarii i cieszę się z tego mojego wyboru 🙂 kancelaria z Warszawy, więc pod ręką, widać że dla osób tam pracujących walka z PZU to codzienność w której się dobrze czują. Jak ktoś ma problem z towarzystwem to śmiało proszę iść tam po poradę, naprawdę polecam 🙂
Igor Zagańczyk napisał/a 1 października 2019 o 10:07:
Po wypadku, w którym byłem poszkodowanym jako rowerzysta potrącony przez samochód sprawę odszkodowania powierzyłem Kancelarii Enres. Jedyne, co musiałem zrobić,... Czytaj więcej
Po wypadku, w którym byłem poszkodowanym jako rowerzysta potrącony przez samochód sprawę odszkodowania powierzyłem Kancelarii Enres. Jedyne, co musiałem zrobić, to przekazać pracownikowi Kancelarii dokumentację kosztów i strat poniesionych przez wypadek.
Miesiąc później miałem ugodę z Towarzystwem Ubezpieczeniowym i pieniądze na koncie.
Świetny kontakt i informacje na każdym etapie sprawy.
Przejrzysta umowa bez skomplikowanych sformułowań, prawniczego żargonu i drobnych druczków.
Zdecydowanie polecam.
Jugu Lator napisał/a 1 października 2019 o 10:04:
Do Kancelarii Enres trafiłem niedługo po wypadku. Od początku poczułem, że jestem w dobrych rękach. Profesjonalnie poprowadzona na początku sprawa... Czytaj więcej
Do Kancelarii Enres trafiłem niedługo po wypadku. Od początku poczułem, że jestem w dobrych rękach.
Profesjonalnie poprowadzona na początku sprawa karna oraz w później na etapie dochodzenia odszkodowania powypadkowego.
Przejrzysta umowa współpracy, informacja na bieżąco o postępach w sprawie.
Wysoki poziom świadczonych usług, super firma i do tego uzyskane naprawdę wysokie odszkodowanie.
Nikomu nie życzę aby był zmuszony w życiu do dochodzenia odszkodowania po wypadku, ale jeśli już pojawi się dylemat kogo wybrać to polecam właśnie ta firmę.

Dziękuję za pomoc, pomogliście mi bardzo

Polecamy również:

9

Odszkodowanie z OC sprawcy

9

Utrata wartości atua

9

Szkoda całkowita samochodu

9

Zniszczona nieruchomość

Skontaktuj się z nami

 

Dane kontaktowe:

Kancelaria Enres Sp. z o.o.
ul. Św. Jacka Odrowąża 15
03-310 Warszawa

 

tel: +48 22 295 16 32
tel: +48 22 295 16 33
tel. kom. +48 501 506 433
fax: +48 22 300 17 51
e-mail: [email protected]

3 + 2 =

Lokalizacja: