+48 22 295 16 32 [email protected]

POTRĄCENIE PIESZEGO NA PASACH

ODSZKODOWANIA POWYPADKOWE

W samej Warszawie mamy setki przejść dla pieszych, po których każdego dnia poruszają się dziesiątki tysięcy osób. Przy tak dużym natężeniu ruchu, jak w stolicy naszego kraju, o potrącenie pieszego nietrudno. O wiele więcej problemów sprawia sama walka o odszkodowanie powypadkowe. Zderzenie pieszego z samochodem zazwyczaj kończy się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, zarówno fizycznym, jak i psychicznym, a w najpoważniejszych przypadkach także śmiercią. Pieszego nie ochraniają poduszki powietrzne czy twarda blacha nadwozia, a według statystyk nie jest on również najczęściej sprawcą kolizji. Do tragedii dochodzi z powodu braku ostrożności kierowców, nadmiernej prędkości czy ryzykownego wyprzedzania. I choć nawet najwyższe odszkodowanie za potrącenie pieszego nie przywróci zdrowia lub życia danej osoby, to warto starać się o sprawiedliwe rozwiązanie sprawy z towarzystwem ubezpieczeniowym, by choć częściowo zrekompensować swoją stratę.

Potrącenie na pasach pieszego – odszkodowania Warszawa

Potrącenie na pasach

co obejmie odszkodowanie?

Być może w Warszawie prędkość na drogach nie jest przekraczana tak często, jak w mniejszych miejscowościach, ale potrącenia na pasach nie należą do rzadkiego zjawiska. Tak, jak wspominaliśmy – najczęściej to kierowca samochodu jest winny kolizji z pieszym i to na jego towarzystwie ubezpieczeniowym ciąży obowiązek likwidacji szkody. Odszkodowania powypadkowe za potrącenie na pasach mogą zostać wypłacone w różnej wysokości i formie, która zależy od tego, na co będą przeznaczone pieniądze. Przede wszystkim należy zadbać o to, by całkowicie zostały wynagrodzone koszty poniesione w związku z leczeniem. Zaliczamy do nich: rehabilitację, konsultacje medyczne, opiekę nad osoba poszkodowaną oraz dojazdy do szpitali i przychodni. Jeśli obrażenia po wypadku pieszego są poważne, może zostać przyznana także renta uzupełniająca.

Osoba poszkodowana w wyniku kolizji na pasach ma prawo również do ubiegana się o zwrot utraconego wynagrodzenia w czasie, kiedy nie była zdolna do wykonywania pracy zarobkowej, a także spłatę ewentualnych kosztów przekwalifikowania, jeśli z powodu wypadku nie może dalej pracować w swoim zawodzie. Odszkodowanie powinno wynagrodzić również szkody na psychice potrąconego na pasach pieszego, które mogły być następstwem szoku powypadkowego i prowadzić do cierpienia psychicznego. W najpoważniejszych przypadkach trauma po wspomnianym zdarzeniu może powodować strach przed każdym przejściem przez jezdnię, a to znacząco będzie utrudniać życie osoby poszkodowanej. Jeśli w wyniku wypadku na pasach pieszy poniósł śmierć, jego rodzina ma prawo do ubiegania się o zadośćuczynienie, a także m.in. o: zwrot kosztów pogrzebu, zwrot kosztów leczenia powypadkowego ofiary czy rekompensatę wkładu materialnego, jaki potrącona osoba łożyła na utrzymanie domu, to jednak trzeba solidnie udokumentować. W sytuacji, w której ofiara miała zobowiązania alimentacyjne, ich odbiorcom sąd może przyznać rentę.

Dołącz do grona zadowolonych Klientów

 

Co w sytuacji, w której do wypadku dojdzie z winy pieszego?

Potrącenie na pasach pieszego – odszkodowania Warszawa

Wspominaliśmy już, że najczęściej winni potrącenia pieszych są kierowcy samochodów. Kiedy dojdzie do tego typu zdarzenia, to osoba prowadząca pojazd musi udowodnić swoją niewinność – ponosi odpowiedzialność na zasadzie ryzyka. W sytuacji, w której wina za wypadek jest obustronna, pieszy wciąż może otrzymać odszkodowanie, ale to, ile ono wyniesie będzie uzależnione od stopnia przyczynienia do powstania zdarzenia. Z kolei jeśli to pieszy spowodował wypadek i w jego wyniku został uszkodzony pojazd lub doszło do uszczerbku na zdrowiu, kierowca może starać się o uzyskanie odszkodowania. Nie jest to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać – nie każda osoba wykupuje w towarzystwie ubezpieczeniowym polisę na życie i jeśli dojdzie do wypadku, w którym to ona jest sprawcą, musi pokryć wszelkie szkody z własnej kieszeni. Jeśli nie dysponuje odpowiednimi środkami lub nie przyznaje się do winy, cała sprawa związana z wypłaceniem odszkodowania może znacznie się wydłużyć.

Uzyskiwanie wysokiego odszkodowania za potrącenie pieszego na pasach – co zrobić?

Zdarza się, że ubezpieczyciele w nieuzasadniony sposób uchylają się od wypłaty odszkodowania osobie potrąconej na przejściu dla pieszych lub znacznie zaniżają kwotę przeznaczoną na likwidację szkód. Osoba poszkodowana w wypadku, kiedy tylko dojdzie do pełni sił, musi zatroszczyć się o zgromadzenie szczegółowej dokumentacji związanej z przebiegiem leczenia i rehabilitacji po całym zajściu. Istotny jest każdy rachunek, paragon i faktura oraz właściwa wycena utraconego wynagrodzenia. Jeśli uważasz, że wypłacona przez towarzystwo ubezpieczeniowe kwota odszkodowania jest zbyt niska lub nie wiesz, jak zabrać się do uzyskiwania zadośćuczynienia, skontaktuj się z nami! Specjaliści pracujący w naszej kancelarii skutecznie uzyskują wysokie odszkodowania za potrącenia pieszego. Nie ma znaczenia, czy do wypadku doszło na terenie Warszawy, czy okolicznych miast. Rzetelnie wycenimy poniesione przez Ciebie szkody i udzielimy profesjonalnej pomocy prawnej.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami:

Opinie

Zaloguj się by umiescić wpis

6 wpisów.
Mariola Kołakowska napisał/a 1 października 2019 o 10:09:
Do kancelarii trafiłam po wypadku dwa lata temu, zostałam potrącona na pasach. Przed podjęciem współpracy spotkałam się z kilkoma firmami... Czytaj więcej
Do kancelarii trafiłam po wypadku dwa lata temu, zostałam potrącona na pasach. Przed podjęciem współpracy spotkałam się z kilkoma firmami oferującymi swoje usługi.
Zdecydowałam się na tą kancelarię z kilku powodów: udowodnili swoje duże doświadczenie, są z Warszawy (większość pozostałych firm było z innych regionów kraju), byli pod ręką, Pan Grzegorz prowadzący moją sprawę wszystko dokładnie mi wytłumaczył i "opiekował" się moją sprawą do końca sprawy sądowej - idealny kontakt.
Wygrałam, a raczej kancelaria, w sądzie pieniądze, których się spodziewaliśmy, trochę to trwało ale na pewno warto było poczekać.
Jacek Parzych napisał/a 1 października 2019 o 10:09:
Przez blisko 3 lata miałem okazję korzystać z usług Kancelarii Enres 🙂 Uległem dość poważnemu wypadkowi, sporo obrażeń. Najpierw mnie... Czytaj więcej
Przez blisko 3 lata miałem okazję korzystać z usług Kancelarii Enres 🙂 Uległem dość poważnemu wypadkowi, sporo obrażeń. Najpierw mnie nagabywali "agenci odszkodowań" w szpitalu ale jakoś im na swoje chyba szczęście nie zaufałem.
Do wyboru tej własnie firmy, spośród chyba pięciu, przekonała mnie przede wszystkim ogólnie rozumiana szczerość w tym co mnie czeka, ile to wszystko będzie trwało no i jaką kwotę odszkodowania dostanę. Konkurencja przekonywała mnie, że wszystko pójdzie szybciej i lepiej niż się spodziewam.
Tymczasem sprawdził się ten bardziej czarny scenariusz ale teraz już wiem, że inaczej się po prostu nie dało.
Podsumowując, wypiszę zalety: duża wiedza merytoryczna, doświadczenie, uczciwość, nie wygórowane wynagrodzenie, super kontakt z osobą prowadzącą sprawę od początku do końca i są z Warszawy, co dla mnie też było plusem.
Minusy ? Nic mi do głowy nie przychodzi 🙂
Karol Rolewski napisał/a 1 października 2019 o 10:08:
Z czystym sumieniem mogę polecić usługi Kancelarii Enres. Po wypadku za bardzo nie wiedziałem jak zabrać się za załatwianie sprawy.... Czytaj więcej
Z czystym sumieniem mogę polecić usługi Kancelarii Enres.
Po wypadku za bardzo nie wiedziałem jak zabrać się za załatwianie sprawy.
Wszystko dość długo trwało ale takie są niestety terminy w sądach.
Grunt że na końcu dostałem to co mi się należało – czyli sporą kasę
Tomasz Krupiński napisał/a 1 października 2019 o 10:07:
Jadąc na rowerze, zostałem potrącony przez samochód, byłem trochę połamany. zdecydowałem się na dochodzenie odszkodowania po wypadku. trafiłem do kancelarii... Czytaj więcej
Jadąc na rowerze, zostałem potrącony przez samochód, byłem trochę połamany. zdecydowałem się na dochodzenie odszkodowania po wypadku. trafiłem do kancelarii i cieszę się z tego mojego wyboru 🙂 kancelaria z Warszawy, więc pod ręką, widać że dla osób tam pracujących walka z PZU to codzienność w której się dobrze czują. Jak ktoś ma problem z towarzystwem to śmiało proszę iść tam po poradę, naprawdę polecam 🙂
Igor Zagańczyk napisał/a 1 października 2019 o 10:07:
Po wypadku, w którym byłem poszkodowanym jako rowerzysta potrącony przez samochód sprawę odszkodowania powierzyłem Kancelarii Enres. Jedyne, co musiałem zrobić,... Czytaj więcej
Po wypadku, w którym byłem poszkodowanym jako rowerzysta potrącony przez samochód sprawę odszkodowania powierzyłem Kancelarii Enres. Jedyne, co musiałem zrobić, to przekazać pracownikowi Kancelarii dokumentację kosztów i strat poniesionych przez wypadek.
Miesiąc później miałem ugodę z Towarzystwem Ubezpieczeniowym i pieniądze na koncie.
Świetny kontakt i informacje na każdym etapie sprawy.
Przejrzysta umowa bez skomplikowanych sformułowań, prawniczego żargonu i drobnych druczków.
Zdecydowanie polecam.
Jugu Lator napisał/a 1 października 2019 o 10:04:
Do Kancelarii Enres trafiłem niedługo po wypadku. Od początku poczułem, że jestem w dobrych rękach. Profesjonalnie poprowadzona na początku sprawa... Czytaj więcej
Do Kancelarii Enres trafiłem niedługo po wypadku. Od początku poczułem, że jestem w dobrych rękach.
Profesjonalnie poprowadzona na początku sprawa karna oraz w później na etapie dochodzenia odszkodowania powypadkowego.
Przejrzysta umowa współpracy, informacja na bieżąco o postępach w sprawie.
Wysoki poziom świadczonych usług, super firma i do tego uzyskane naprawdę wysokie odszkodowanie.
Nikomu nie życzę aby był zmuszony w życiu do dochodzenia odszkodowania po wypadku, ale jeśli już pojawi się dylemat kogo wybrać to polecam właśnie ta firmę.

Dziękuję za pomoc, pomogliście mi bardzo

Polecamy również:

9

Potrącenie rowerzysty

9

Odszkodowanie dla pasażera auta, taksówki

9

Wypadek śmiertelny

9

Wypadek motocyklisty

Skontaktuj się z nami

 

Dane kontaktowe:

Kancelaria Enres Sp. z o.o.
ul. Św. Jacka Odrowąża 15
03-310 Warszawa

 

tel: +48 22 295 16 32
tel: +48 22 295 16 33
tel. kom. +48 501 506 433
fax: +48 22 300 17 51
e-mail: [email protected]

4 + 12 =

Lokalizacja: