+48 22 295 16 32 biuro@enres.pl

Bardzo częstym skutkiem różnego wypadków komunikacyjnych jest złamanie kończyny, między innymi ręki. Może dojść do niego w wyniki zderzenia dwóch samochodów, wypadku na rowerze, hulajnodze czy motorze, z powodu upadku na śliskim chodniku czy wywrotki w środkach transportu publicznego. Leczenie tego urazu bywa długie i skomplikowane.

Poszkodowana osoba jest nie tylko przez jakiś czas wyłączona z pracy, ale także często wymaga kosztownego prywatnego leczenia oraz zabiegów rehabilitacyjnych, by wrócić do pełnej sprawności. Z powodu dotkliwych konsekwencji tego typu zdarzenia, warto walczyć o wysokie odszkodowanie powypadkowe za złamanie ręki.

 

Z jakich polis można otrzymać odszkodowanie za złamaną rękę?

Jeśli do złamania doszło w wyniku wypadku spowodowanego przez osobę trzecią, np. kierowcę samochodu czy motocykla, wtedy odszkodowanie powinno zostać wypłacone z ubezpieczenia OC sprawcy.

Ta sama sytuacja ma miejsce, gdy uraz powstał w skutek upadku np. na nieodśnieżonym chodniku – winę ponosi zarządca tego terenu.

Można wystąpić również o świadczenia przysługują poszkodowanemu z dodatkowo wykupionego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków. W zależności od sumy zawartej w polisie, można otrzymać kwotę odpowiadającą stopniowi trwałego uszczerbku na zdrowiu, który waha się od 1% przy lekkich niewielkich urazach, do poważnych złamać 30%.

Ile w związku z tym można otrzymać pieniędzy?

Z reguły są to kwoty zaczynające się od około 5 000 zł do nawet 70 000 zł. Wszystko jest uzależnione od tego w jaki sposób złamanie wpłynęło na zdrowie. Ciężko jest bez poznaniu bliższych okoliczności wskazać dość dokładną kwotę. Dość precyzyjną wysokość można podać dopiero po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną, jak również z sytuacją życiową po wypadku.

 

Rower, hulajnoga, motor i złamana ręka – jakie koszty obejmie odszkodowanie?

Gdy złamanie jest skutkiem wypadku, do którego doszło z winy osób trzecich, np. przez potrącenie przez rower, hulajnogę czy motocykl, odszkodowanie obejmuje nie tylko zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

Kwota świadczenia powinna pokryć również zakup wszelkich leków, środków przeciwbólowych czy suplementów diety pomagającej wrócić do pełni sprawności. Zwrot kosztów należy się także za wydatki związane z wizytami lekarskimi oraz rehabilitacją.

Niestety praktyka dochodzenia zwrotu poniesionych już kosztów leczenia od ubezpieczyciela, dość często pokazuje, że nie akceptują oni poniesionych kosztów. Najczęściej konieczne jest złożenie pozwu do sądu, aby uzyskać wszelkie poniesione koszty.

Jeśli poszkodowany wymaga opieki, odszkodowanie powinno objąć również wydatki, które zostaną na nią przeznaczone. Z powodu złamania ręki traci się często możliwość pracy i uzyskiwania dochodów. To również podstawa do ubiegania się o wypłatę określonej sumy pieniędzy. W sytuacji, w której uszczerbek na zdrowiu jest trwały, może zostać zasądzone renta.

 

Odszkodowanie Warszawa – jak uzyskać maksymalną kwotę świadczenia?

Na wysokość zadośćuczynienie za złamaną rękę może mieć wpływ kilka czynników, m.in.: ilość złamanych kości, czas spędzony w szpitalu, przebieg leczenia, konieczność przeprowadzenia operacji, miejsca złamania, procentowy uszczerbek na zdrowiu czy konsekwencje wypadku.

W każdym mieście stawki za leczenie czy rehabilitację są inne, więc koszty poniesione w związku z wracaniem do zdrowia w Warszawie będą różnić się od tych poniesionych w mniejszych miastach.

Ubezpieczyciel do wypłacenia świadczenia wymaga zazwyczaj dostarczenia szczegółowej dokumentacji związanej z wypadkiem, a i tak otrzymana kwota często znacznie odbiega od oczekiwań poszkodowanej osoby.

W takiej sytuacji warto zwrócić się do kancelarii odszkodowawczej. Eksperci doradzą, co zrobić, by uzyskać najwyższe możliwe świadczenia i pomogą w walce o sprawiedliwe zakończenie sprawy z towarzystwem ubezpieczeniowym

Ostatnie wpisy z bloga

Odszkodowanie za złamaną rękę

Odszkodowanie szkoda całkowita

Na początku należy wyjaśnić czym w ogóle jest szkoda całkowita. To taki stopień zniszczenia pojazdu, w którym samochód nie nadaje się już do naprawy lub wartość części i pracy przekroczyłaby cenę auta w dniu likwidacji szkody. Towarzystwa ubezpieczeniowe chętnie...

czytaj dalej
Odszkodowanie za złamaną rękę

Odszkodowanie za zaniżony kosztorys naprawy auta

Każdy kierowca zobligowany jest do wykupienia ubezpieczenia OC. Opłacając wysokie składki, jesteśmy przekonani o tym, że w przypadku kolizji otrzymamy odpowiednie odszkodowania powypadkowe. Rzeczywistość jest jednak czasem zupełnie inna. Z naszego doświadczenia...

czytaj dalej
Odszkodowanie za złamaną rękę

Odszkodowanie po wypadku za złamanie stopy

Na złamanie stopy narażone są przede wszystkim osoby, które aktywnie uprawniają sport, ale taki uraz może przytrafić się każdemu z nas, np. poprzez uderzenie ciężkim przedmiotem, niefortunne postawienie nogi czy wypadek komunikacyjny. I zazwyczaj każdy z nas ma prawo...

czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

 

Dane kontaktowe:

Kancelaria Enres Sp. z o.o.
ul. Św. Jacka Odrowąża 15
03-310 Warszawa

 

tel: +48 22 295 16 32
tel: +48 22 295 16 33
tel. kom. +48 501 506 433
fax: +48 22 300 17 51
e-mail: biuro@enres.pl

Lokalizacja: