+48 22 295 16 32 biuro@enres.pl

Do złamania żebra, a tym samym konieczności starania się o odszkodowanie, może dojść z wielu przyczyn. Jedna z najpopularniejszych, to wypadki komunikacyjne, podczas których pasy z bardzo dużą siłą naciskają na klatkę piersiową, powodując tym samy uraz. Jednak to nie jedyna przyczyna złamań – żebra mogą ucierpieć również w wyniku uderzenia po upadku z wysokości, pobicia, przewrócenia się czy podczas przeprowadzonej reanimacji. Nie zawsze musimy być od razu świadomi złamania żebra – ból, zsinienie i trudności z oddychaniem mogą pojawić się dopiero po jakimś czasie od wypadku, a jeśli je zignorujemy, może dojść do powikłań, często bardzo poważnych. Dlatego po zdarzeniu, w którym ucierpiała nasza klatka piersiowa, warto od razu udać się do lekarza, a następnie przygotować na walkę o odszkodowanie.

Jakiego odszkodowania możemy się spodziewać za złamane żebra?

Odszkodowania za wypadki, do których nie doszło z udziałem osób trzecich będą wypłacane z nieobowiązkowych polis, takich jak NNW. W tej sytuacji wysokość świadczeń za złamane żebra zależy od zapisów w umowie z ubezpieczycielem. Jeśli do wypadku doszło przy pracy – poszkodowanemu przysługuje rekompensata z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i ewentualnie bezpośrednio od pracodawcy. Najbardziej skomplikowany wydaje się proces ustalania wysokości i uzyskiwania odszkodowania za wypadek komunikacyjny. Kiedy złamiemy żebro i będziemy starać się o godne odszkodowanie z OC, musimy wiedzieć, jakie czynniki są brane pod uwagę podczas ustalania jego wysokości. Pierwszą częścią składową rekompensaty będzie procent doznanego uszczerbku na zdrowiu. Procent ten określany jest przez biegłego lekarza i w przypadku złamania żeber może wahać się do 1% (niegroźne złamanie żebra – bez zniekształceń i powikłań) do aż 40% (złamania z ograniczeniem w stopniu znacznym ruchomości klatki piersiowej i zmniejszeniem wydolności oddechowej). Kolejno przy ustalaniu wysokości odszkodowania brane są pod uwagę także: charakter uszczerbku, czy wymaga hospitalizacji, konsekwencje, jakie może nieść ze sobą w przyszłości, wiek poszkodowanego, jego zawód oraz ewentualne pasje, jak np. aktywność sportowa. Najtrudniej ustalić wysokość zadośćuczynienia za doznaną krzywdę i cierpienie, których nie da się zmierzyć ani policzyć. Oczywiście, odszkodowanie za złamane żebro powinno także objąć wszystkie koszty związane z leczeniem powypadkowym i rehabilitacji (o której więcej poniżej) poniesione przez pokrzywdzonego.

Odszkodowanie za złamane żebro – ile maksymalnie wypłaci ubezpieczyciel?

Tak jak wspominaliśmy, kwota, na która możemy liczyć z polisy po złamaniu żebra zależna jest od stopnia obrażeń i do każdego przypadku należy podchodzić indywidualnie. Zdarza się, że nawet jeśli nasz uraz klatki piersiowej był poważny, leczenie trwało długo, a jego skutki odczuwamy do dziś, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania bądź znacznie je zaniżyć. Wtedy pozostaje nam tylko trudna walka o sprawiedliwość przed sądem. Warto jednak zdecydować się na ten krok, ponieważ kwoty uzyskiwane dzięki wyrokom są niejednokrotnie znacznie wyższe niż te otrzymywane od towarzystw ubezpieczeniowych. Wysokość odszkodowania za złamane żebra wywalczonego przed wymiarem sprawiedliwości to kwoty rzędu 10 000 -20 000 zł. Dlatego też nie czekaj i sprawdź, ile możesz zyskać! Nasza kancelaria oferuje kompleksową pomoc prawną podczas procesu sądowego o odszkodowanie za złamane żebra. Wywalczymy dla Ciebie najwyższą możliwą kwotę zadośćuczynienia!

Poniżej przedstawiamy najczęściej spotykane urazy. Jeśli ktoś będzie zainteresowany szczegółowym wyliczeniem wysokości odszkodowania, prosimy o kontakt i opisanie swojego przypadku, bądź też przesłać mailem dokumentację medyczną.

ZŁAMANE ŻEBRA

RODZAJE URAZÓW

USZKODZENIE PRZYNAJMNIEJ DWÓCH ŻEBER

Procentowy uszczerbek na zdrowiu:

10-25 %

25 000 zł – 70 000 zł

ZŁAMANIE MOSTKA ZE ZNIEKSZTAŁCENIAMI

Procentowy uszczerbek na zdrowiu:

10 %

25 000 zł – 30 000 zł

ZAPALENIE KOŚCI (PRZETOKI) ŻEBER LUB MOSTKA

Procentowy uszczerbek na zdrowiu:

20 %

50 000 zł – 60 000 zł

Złamane żebra – najczęstsze powikłanie po urazie klatki piersiowej, to wyjątkowo bolesne schorzenie, nawet jeśli złamanie dotyczy jedynie jednego żebra. Choć w przypadku tego rodzaju złamania nie jest niezbędne noszenie gipsu i unieruchomienie to również potrafi ono bardzo utrudnić codzienne funkcjonowanie. Związane jest to przede wszystkim z ogromnym bólem, który towarzyszy nie tylko gwałtownym ruchom kończyn górnych, ale nawet kaszlowi czy zwykłemu oddychaniu. Z tego względu warto zrobić wszystko, by jak najszybciej doprowadzić do ich całkowitego wyleczenia i zmniejszenia towarzyszących złamaniu dolegliwości. Oprócz stosowania leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych niezwykle ważną rolę odgrywa w przypadku tego złamania rehabilitacja oddechowa. Specjalne ćwiczenia oddechowe, przeprowadzane pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty mają na celu zapobieganie zapaleniu płuc i niedodmie. Z kolei w celu przyspieszenia gojenia się złamanych żeber, a także rozluźnienia mięśni stosuje się zabiegi z wykorzystaniem rozgrzewającej lampy solux, laseroterapii oraz pola magnetycznego. Okolicę złamania można dodatkowo zabezpieczyć specjalnymi taśmami, które dodatkowo wykazują działanie odciążające i stabilizujące. Kinesiotaping można kontynuować nawet wtedy, gdy żebra już się zrosną, by uniknąć ponownej kontuzji. Jak wiadomo, kompleksowa rehabilitacja pod okiem doświadczonych specjalistów to spore koszty. Jednak dzięki współpracy z jedną z najlepszych warszawskich klinik ortopedycznych możemy Państwu zagwarantować, że koszty związane z korzystaniem z ich usług zostaną pokryte z wywalczonego odszkodowania po wypadku.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami:

Ostatnie wpisy z bloga

ZŁAMANE ŻEBRA ODSZKODOWANIE POWYPADKOWE

Odszkodowanie za wypadek na hulajnodze

Czy wiesz, że w Polsce w wypadkach na hulajnodze elektrycznej życie straciło już kilka osób? E-hulajnogi stają się coraz popularniejsze; nic dziwnego mają wiele zalet: są lekkie, poręczne, pozwalają ominąć korki i szybko dotrzeć na miejsce. Niestety dochodzi do coraz...

czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

 

Dane kontaktowe:

Kancelaria Enres Sp. z o.o.
ul. Św. Jacka Odrowąża 15
03-310 Warszawa

 

tel: +48 22 295 16 32
tel: +48 22 295 16 33
tel. kom. +48 501 506 433
fax: +48 22 300 17 51
e-mail: biuro@enres.pl

7 + 13 =

Lokalizacja: