+48 22 295 16 32 biuro@enres.pl

Odszkodowania powypadkowe za wypadek w autobusie, tramwaju, metrze

Każdego dnia w Warszawie tysiące osób wykorzystują komunikację miejską, by dojechać do pracy, szkoły, lekarza czy na zakupy. Mimo, iż tego typu przemieszczanie się w mieście uchodzi za stosunkowo bezpieczne, przy tak dużej sieci połączeń i natężeniu ruchu może dojść do groźnych dla zdrowia pasażerów kolizji. Jeśli już dojdzie do takiej sytuacji, wiele osób zadaje sobie wtedy pytanie:  czy należy się odszkodowanie za wypadek, który przydarzył się w autobusie, metrze lub tramwaju. A jeśli tak, to jak je uzyskać? Odpowiedź na to pytanie jest prosta, ale sam proces walki o należne pieniądze może być długi i wyczerpujący.

Wypadek w autobusie, tramwaju, metrze – odszkodowanie Warszawa

Konsekwencje wypadku w środkach transportu miejskiego, takich jak autobus czy tramwaj mogą być bardzo poważne. Nawet z pozoru niegroźne stłuczenie czy lekkie zwichnięcie może po kilku dniach przynieść ze sobą powikłania, które uniemożliwią wykonywanie pracy lub utrudnią codzienne funkcjonowanie. Najpoważniejsze wypadki niosą ryzyko trwałego kalectwa. Nigdy nie lekceważmy stanu swojego zdrowia po wypadku, nawet jeśli wydaje nam się, że nie odnieśliśmy poważniejszych obrażeń. Jeśli odczuwamy tylko lekki ból po wypadku w metrze czy autobusie, warto udać się do placówki medycznej na badania – gdy uraz okaże się poważny, będziemy mogli od razu zatroszczyć się o swoje zdrowie i zebrać dokumentację medyczną, która bardzo przyda się podczas uzyskiwania odszkodowania powypadkowego.

Kiedy otrzymamy odszkodowanie za wypadek w autobusie, tramwaju lub metrze?

Pasażerom pojazdów transportu miejskiego, którzy ponieśli szkody w wyniku wypadku lub np. gwałtownego hamowania kierowcy autobusu, przysługuje odszkodowanie od właściciela środka transportu – odpowiada on w takiej sytuacji na zasadzie ryzyka. Jedynymi sytuacjami, w których poszkodowany pasażer może spotkać się z odmową wypłaty zadośćuczynienia są takie czynniki jak: powstanie szkody z winy osoby trzeciej (np. obrażenia spowodowane przez nieuważne zachowanie innego pasażera), siła wyższa lub całkowite przyczynienie się poszkodowanego pasażera do wypadku. Wszystkie inne szkody, wynikające np. z kolizji tramwaju z innym pojazdem, gwałtowne hamowanie autobusu czy ruszenie metra w momencie wsiadania lub wysiadania z niego pasażerów, będą podstawą do ubiegania się o odszkodowanie powypadkowe.

Dołącz do grona zadowolonych Klientów

 

Zadzwoń:

Napisz:

Jak zachować się, kiedy dojdzie do wypadku w środkach transportu publicznego?

Wypadek w autobusie, tramwaju, metrze – odszkodowanie Warszawa

Jeśli chcemy walczyć o sprawiedliwą rekompensatę za poniesiony uszczerbek na zdrowiu, powinniśmy zdobyć solidne argumenty i zatroszczyć się o detale już na miejscu zdarzenia. Konieczne do uzyskania odszkodowania powypadkowego za wypadek w autobusie, tramwaju czy metrze będzie posiadanie ważnego biletu uprawniającego do przejazdu. Zanotujmy również tablicę rejestracyjną pojazdu lub numer, którym jest oznaczony Gdy wypadek jest poważny, wezwijmy na miejsce policję. Pomocnymi dowodami w walce o sprawiedliwość będą zeznania świadków wypadku (poprośmy ich o dane kontaktowe), nagrania z monitoringu w pojeździe, zeznania służb ratowniczych oraz zdjęcia wykonane na miejscu zdarzenia. Do dokumentacji załączmy kartę medyczną oraz wszelkie dowody płatności związane z powrotem do zdrowia.

Co składa się na sumę odszkodowania?

Odszkodowanie za wypadek w tramwaju, autobusie lub warszawskim metrze obejmuje oczywiście wszystkie koszty hospitalizacji, konsultacji medycznych, leków, dojazdów do placówek medycznych, rehabilitacji i sprzętu rehabilitacyjnego. Brane są pod uwagę także zniszczone rzeczy osobiste, takie jak ubrania czy sprzęt elektroniczny oraz wysokość utraconego wynagrodzenia z powodu braku możliwości wykonywania pracy zarobkowej. Pamiętajmy, by zgromadzić wszelkie rachunki, faktury, zaświadczenia i dowody płatności za wyżej wymienione pozycje.

Po wypadku w autobusie czy tramwaju możemy starać się także o wypłacenie zadośćuczynienia za poniesioną krzywdę i cierpienie psychiczne. Mamy podstawy, by żądać wypłaty środków mając na uwadze zmianę planów osobistych spowodowanych wypadkiem lub traumę skutkującą utrudnieniami w życiu codziennym. Jeśli uszczerbek zdrowia jest trwały i utraciliśmy zdolność do pracy, sąd może przyznać nam także rentę odszkodowawczą. Gdy wypadek komunikacyjny będzie miał tragiczny finał i pasażer poniesie w nim śmierć, rodzina ma prawo do otrzymania zadośćuczynienia, zwrotu kosztów pogrzebu i odszkodowania z powodu pogorszenia sytuacji życiowej.

Każdy z nas korzystał lub nadal korzysta ze środków transportu publicznego. Wiemy, jak wiele nieprzewidzianych sytuacji może zdarzyć się, gdy podróżujemy autobusem, metrem czy tramwajem. To zazwyczaj czynnik ludzki decyduje, czy unikniemy po drodze wypadku. Jeśli jednak już do niego dojdzie, rozpoczynamy trudną i skomplikowaną walkę o godziwe odszkodowanie. Warto w takich sytuacjach zgłosić się po pomoc do specjalistów. Pomogliśmy już setkom osób na terenie Warszawy i nie tylko. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, co zrobić, by otrzymać najwyższą możliwą kwotę odszkodowania powypadkowego.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami:

Zadzwoń:

Napisz:

Opinie

Zaloguj się by umiescić wpis

6 wpisów.
Tomasz Krupiński napisał/a 1 października 2019 o 10:07
Jadąc na rowerze, zostałem potrącony przez samochód, byłem trochę połamany. zdecydowałem się na dochodzenie odszkodowania po wypadku. trafiłem do kancelarii... Dowiedz się więcej
Jadąc na rowerze, zostałem potrącony przez samochód, byłem trochę połamany. zdecydowałem się na dochodzenie odszkodowania po wypadku. trafiłem do kancelarii i cieszę się z tego mojego wyboru 🙂 kancelaria z Warszawy, więc pod ręką, widać że dla osób tam pracujących walka z PZU to codzienność w której się dobrze czują. Jak ktoś ma problem z towarzystwem to śmiało proszę iść tam po poradę, naprawdę polecam :)... Collapse
Igor Zagańczyk napisał/a 1 października 2019 o 10:07
Po wypadku, w którym byłem poszkodowanym jako rowerzysta potrącony przez samochód sprawę odszkodowania powierzyłem Kancelarii Enres. Jedyne, co musiałem zrobić,... Dowiedz się więcej
Po wypadku, w którym byłem poszkodowanym jako rowerzysta potrącony przez samochód sprawę odszkodowania powierzyłem Kancelarii Enres. Jedyne, co musiałem zrobić, to przekazać pracownikowi Kancelarii dokumentację kosztów i strat poniesionych przez wypadek.
Miesiąc później miałem ugodę z Towarzystwem Ubezpieczeniowym i pieniądze na koncie.
Świetny kontakt i informacje na każdym etapie sprawy.
Przejrzysta umowa bez skomplikowanych sformułowań, prawniczego żargonu i drobnych druczków.
Zdecydowanie polecam.... Collapse
Jugu Lator napisał/a 1 października 2019 o 10:04
Do Kancelarii Enres trafiłem niedługo po wypadku. Od początku poczułem, że jestem w dobrych rękach. Profesjonalnie poprowadzona na początku sprawa... Dowiedz się więcej
Do Kancelarii Enres trafiłem niedługo po wypadku. Od początku poczułem, że jestem w dobrych rękach.
Profesjonalnie poprowadzona na początku sprawa karna oraz w później na etapie dochodzenia odszkodowania powypadkowego.
Przejrzysta umowa współpracy, informacja na bieżąco o postępach w sprawie.
Wysoki poziom świadczonych usług, super firma i do tego uzyskane naprawdę wysokie odszkodowanie.
Nikomu nie życzę aby był zmuszony w życiu do dochodzenia odszkodowania po wypadku, ale jeśli już pojawi się dylemat kogo wybrać to polecam właśnie ta firmę.

Dziękuję za pomoc, pomogliście mi bardzo... Collapse

Polecamy również:

9

Wypadek na pasach

9

Potrącenie rowerzysty

9

Wypadek śmiertelny

9

Wypadek w pracy

Skontaktuj się z nami

 

Dane kontaktowe:

Kancelaria Enres Sp. z o.o.
ul. Św. Jacka Odrowąża 15
03-310 Warszawa

 

tel: +48 22 295 16 32
tel: +48 22 295 16 33
tel. kom. +48 501 506 433
fax: +48 22 300 17 51
e-mail: biuro@enres.pl

2 + 11 =

Lokalizacja: