+48 22 295 16 32 biuro@enres.pl

ODSZKODOWANIE ZA USZCZERBEK NA ZDROWIU

Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

Czym jest uszczerbek na zdrowiu?

Zdarza się, że każdy z nas doznaje pewnych obrażeń, urazów lub innych szkód. Prawdopodobnie większość osób posiada także ubezpieczenie zdrowotne, które ma na celu finansową ochronę przed różnymi nieszczęściami. W przypadku doznania poważniejszych obrażeń ciała, możemy spodziewać się odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu od naszego ubezpieczyciela.

Jak dokładnie ustala się wysokość odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu?

Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu jest obliczane głównie na podstawie tabeli uszczerbku na zdrowiu. Taka tabela jest sporządzana przez towarzystwo ubezpieczeniowe i można ją znaleźć, między innymi, w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), które otrzymujemy od ubezpieczyciela podczas zawierania umowy ubezpieczenia. Tabela ta zawiera praktycznie wszystkie możliwe urazy na zdrowiu człowieka, przydzielając każdemu procentowy udział w odniesionym uszczerbku na zdrowiu. Zazwyczaj zasada jest taka, że „jeden procent uszczerbku na zdrowiu równa się jednemu procentowi sumy ubezpieczenia”.

Dodatkowo, aby dokładnie określić wysokość odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu, ubezpieczyciel bierze pod uwagę:

  • opinię komisji lekarskiej,
  • dokumentację medyczną dostarczoną przez poszkodowanego.

Co robić, jeśli przyznane odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu jest zbyt niskie?

Osoba poszkodowana ma prawo odwołać się od przyznanej kwoty odszkodowania. Jeśli uważasz, że otrzymałeś zbyt małe odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, możesz zwrócić się do odpowiednich instytucji, aby ponownie rozpatrzyły twoją sprawę. Warto podjąć tę próbę – nie ma nic do stracenia, a można tylko zyskać.

Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki w celu odwołania od decyzji ubezpieczyciela, warto sprawdzić Ogólne Warunki Ubezpieczenia, aby upewnić się, że nasze odwołanie ma uzasadnienie. Zaznajomienie się z obowiązującymi przepisami pozwoli uniknąć niepotrzebnych sytuacji, w których będziemy musieli tłumaczyć się przed ubezpieczycielem i innymi osobami.

Wątpliwości dotyczące tego, czy przyznane odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu jest adekwatne do poniesionej szkody, są zazwyczaj uzasadnione. Praktyka i orzecznictwo sądowe w sprawach odszkodowawczych pokazują, że zaniżenie odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu to częste zjawisko. Osoby poszkodowane, które decydują się na drogę sądową w sprawie odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu, często uzyskują znacznie większe kwoty niż te, które zostały proponowane przez ubezpieczyciela.

Tendencja ta jest szczególnie widoczna w przypadku poważnych uszczerbków na zdrowiu i inwalidztwa. Nasi prawnicy wielokrotnie uzyskali w sądzie kwoty odszkodowania wielokrotnie wyższe niż te wypłacone przez ubezpieczyciela w procesie likwidacyjnym. Problemem nie jest tylko zaniżone odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, ale również nieuzasadniona odmowa wypłaty odszkodowania. Warto jednak podjąć skuteczną walkę, najlepiej poprzez drogę sądową, przy wsparciu doświadczonego radcy prawnego specjalizującego się w sprawach odszkodowawczych.

Aby uzyskać bardziej profesjonalną i szczegółową pomoc prawna w konkretnej sprawie, zalecamy skontaktowanie się z prawnikiem / adwokatem zajmującym się odszkodowaniami. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji, którą oferuje nasza kancelaria.

Odzyskaj należne odszkodowanie ze uszczerbek na zdrowiu.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami:

Zadzwoń:

Napisz:

Wiedza naszych specjalistów w zakresie dochodzenia odszkodowań powypadkowych, pozwoliła nam uzyskać status stałego eksperta w stacji TVN TURBO.

Po raz kolejny zostaliśmy docenieni za nasz profesjonalizm i rzetelność.

Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

Polecamy również:

9

Odszkodowanie Nowy Dwór Mazowiecki

9

Odszkodowanie po wypadku Pruszków

9

Odszkodowanie powypadkowe Piaseczno

9

Odszkodowanie po wypadku Pułtusk

Skontaktuj się z nami

 

Dane kontaktowe:

Kancelaria Enres Sp. z o.o.
ul. Św. Jacka Odrowąża 15
03-310 Warszawa

 

tel: +48 22 295 16 32
tel: +48 22 295 16 33
tel. kom. +48 501 506 433
fax: +48 22 300 17 51
e-mail: biuro@enres.pl

13 + 14 =

Lokalizacja: