+48 22 295 16 32 biuro@enres.pl

ODSZKODOWANIE ZA WYPADEK DROGOWY, ODSZKODOWANIA KOMUNIKACYJNE

Odszkodowanie powypadkowe pamiętaj, że MASZ PRAWO do jego dochodzenia!

Dowiedz się dzięki nam prawdy, czyli jaką wysokość odszkodowania za wypadek możesz dostać !

Jeśli podczas kolizji bądź wypadku samochodowego min. w taksówce, autobusie doznałeś urazu pamiętaj, że należy Ci się stosowne zadośćuczynienie oraz odszkodowanie po wypadku.

Pomagamy osobom poszkodowanym w uzyskaniu odszkodowania za wypadek komunikacyjny, odszkodowania za wypadek drogowy oraz inne odszkodowania powypadkowe, w wypadkach niezawinionych przez ofiarę.

Poszkodowanej w wypadku osobie przysługuje szereg praw, które dają możliwość na uzyskanie uczciwego odszkodowania oraz zadośćuczynienia. Niestety dość często z braku posiadania odpowiedniej wiedzy uzyskanie odszkodowania po wypadku jest dla przeciętnej osoby bardzo ciężkie bądź wręcz niemożliwe.

Oprócz dochodzenia odszkodowania, zadośćuczynienia możemy skutecznie wyegzekwować od ubezpieczyciela dodatkowe świadczenia m.in.

 • Koszty związane z zakupem lekarstw, przyrządów rehabilitacyjnych, wizyt lekarskich – niezbędne jest posiadanie imiennych faktur VAT bądź imiennych rachunków (zwykle paragony nie wystarczą)
 • Koszty związane z dojazdem do szpitala, domu, lekarza, rehabilitację (taksówki, autobusy itp.) – dotyczy to zarówno poszkodowanych jak również najbliższych
 • Koszty związane z opieką osób trzecich podczas pobytu w szpitalu oraz domu
 • Podczas zwolnienia lekarskiego możemy dochodzić odszkodowania za utracone zarobki
 • Rentę uzupełniającą

Kiedy warto skorzystać z naszej pomocy?

 • jeśli jesteś osobą poszkodowaną w wypadku drogowym i chcesz dochodzić odszkodowania i zadośćuczynienia. Korzystając z naszych usług, unikniesz trudów i problemów związanych z samodzielnym, bardzo często skomplikowanym, prowadzeniem swojej sprawy w sądzie;
 • jeśli nie wiesz, jak dochodzić odszkodowania oraz zadośćuczynienia, lub jeśli nie jesteś pewny, jak wysoka rekompensata Ci przysługuje;
 • jeśli chcesz mieć pewność, że rekompensata nie zostanie zaniżona;
 • jeśli już wypłacono Ci odszkodowanie, ale podejrzewasz, że kwota została zaniżona;
 • jeśli wypadek zdarzył się w przeszłości, ale wówczas nie dochodziłeś odszkodowania. Zajmujemy się sprawami nawet sprzed 20 lat!

Kto może skorzystać z oferty?

 • kierowcy – zarówno samochodów, jak i autobusów, motocykli czy innych pojazdów mechanicznych, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu w wypadku spowodowanym przez innego kierowcę;
 • rowerzyści – poszkodowani w wyniku wypadku drogowego spowodowanego przez kierowcę pojazdu mechanicznego lub innego rowerzystę;
 • pasażerowie – poszkodowani w wypadku spowodowanym przez kierowcę innego pojazdu albo przez kierowcę pojazdu, w którym się znajdowali. Dochodzenie odszkodowania nie musi oznaczać kłopotów dla kierowcy pojazdu, w którym znajdował się pasażer, nawet jeśli wina leży po jego stronie. Prosimy o kontakt w celu analizy wypadku;
 • piesi – poszkodowani w wypadku spowodowanym przez uczestnika ruchu drogowego lub podczas korzystania z komunikacji miejskiej;
 • uczestnicy wypadków, którzy nie doznali uszczerbku na zdrowiu – zadośćuczynienia można domagać się również wtedy, gdy wypadek wpłynął na życie uczestnika w inny sposób, np. powodując szkody psychiczne czy uniemożliwiając przeprowadzenie ważnej, zaplanowanej transakcji.

Co możesz zyskać?

 • wypłatę odszkodowania oraz zadośćuczynienia w najwyższej możliwej wysokości;
 • wyrównanie wypłaconej wcześniej, ale zaniżonej rekompensaty;
 • wypłatę odszkodowania za zdarzenie z przeszłości, za które nigdy nie została wypłacona rekompensata;
 • darmową rehabilitację.

Gwarancje profesjonalizmu:

 • darmowa analiza wypadku i wycena strat;
 • brak opłat wstępnych – płacisz za sukces, nie za starania;
 • profesjonalna opieka prawna na etapie postępowania likwidacyjnego i sądowego;
 • kontrola nad działaniami – nie robimy niczego bez Twojej wiedzy i akceptacji;
 • pomoc w powrocie do zdrowia – możliwość udziału w programie bezpłatnej rehabilitacji.

Odszkodowanie dla poszkodowanego kierowcy

Odszkodowania powypadkowe w Warszawie są jednymi z najczęstszych spraw jakimi zajmujemy się na co dzień w naszej kancelarii. O pomoc do nas mogą zwrócić się zarówno osoby, które bezpośrednio zostały poszkodowane w wypadku, jak i rodziny osób poszkodowanych.

Komu przysługuje odszkodowanie powypadkowe i w jakiej kwocie?

Odszkodowanie powypadkowe przysługuje każdemu kto ucierpiał w wyniku wypadku, bez względu na rodzaj uszczerbku na zdrowiu i bez względu na to, kto go spowodował. Zarówno sprawca, jak i ofiara wypadku mogą ubiegać się o odszkodowanie od ubezpieczyciela – oczywiście firmy, w której polisę miał sprawca wypadku.

Podstawę do obliczenia należnego odszkodowania z uszczerbek na zdrowiu określa specjalna tabela, którą ma każdy ubezpieczyciel. Odszkodowanie za wypadek jest najczęściej zaniżane z powodu niewystarczającej dokumentacji medycznej, „nieuczciwej” opinii komisji lekarskiej, a także innych koniecznych dokumentów, które związane są z wypadkiem. Z tego powodu konieczne jest staranne zbieranie wszelkich dokumentów, jakie mogą mieć znaczenie do oceny wysokości odszkodowania z OC. Oczywiście w przypadku zlecenia nam prowadzenia procesu likwidacji wyręczamy naszych klientów w kompletowaniu całej dokumentacji z placówek medycznych jak również innych instytucji – Policji, Sądów itp.

Odszkodowanie po wypadku – gdzie się ubiegać?

Odszkodowanie po wypadku wypłaca ubezpieczyciel sprawcy wypadku, z polisy OC, a gdy sprawca wypadku nie miał ubezpieczenia należy zwrócić się do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Niestety, w praktyce uzyskanie odszkodowania komunikacyjnego, zwłaszcza uczciwego nie jest sprawą prostą. Po pierwsze dlatego, że trzeba mieć dowód świadczący o takim zdarzeniu z udziałem sprawcy, a więc notatkę sporządzoną przez policję bądź oświadczenie sprawcy. Po drugie, należy dysponować pełną dokumentacją medyczną leczenia powypadkowego, a także wszelkie rachunki związane z leczeniem i rehabilitacją. Jednak posiadając nawet wszelkie konieczne dokumenty mogą pojawić się problemy z uzyskaniem odpowiednio wysokiego odszkodowania z OC sprawcy. Wszystko przez to, że ubezpieczyciele bardzo zaniżają odszkodowania powypadkowe, co zresztą jak najbardziej leży w ich interesie.

Nasza kancelaria skutecznie działa w imieniu poszkodowanych. Radzimy naszym klientom by nie szli na ugodę z ubezpieczycielem, tylko powierzyli sprawę o odszkodowanie po wypadku nam. Nasza kancelaria będzie reprezentować Państwa przed sądem, gdzie można uzyskać o wiele większe odszkodowanie za wypadek drogowy.

Odszkodowanie dla pasażera samochodu, taksówki, autobusu

Każdy pasażer autobusu, metra, tramwaju czy taksówki ma prawo do odszkodowania za wypadek komunikacyjny – niezależnie od tego, czy kierowca pojazdu okaże się ofiarą, czy sprawcą wypadku.

Z naszą pomocą w łatwy sposób zdobędziesz należną Ci rekompensatę.

Jeśli miałeś wypadek z winy innego kierowcy pamiętaj, że jako poszkodowanemu (niezależnie czy jesteś kierowcą czy też pasażerem) masz prawo dochodzić stosowne odszkodowanie komunikacyjne z OC sprawcy wypadku.

Jeżeli podczas wypadku jadąc jako pasażer, kierowca z którym podróżowałeś był sprawcą wypadku, również należy Ci się odszkodowanie komunikacyjne po wypadku.

Wszelkiego rodzaju urazy ciała np. złamanie ręki, złamanie nogi, czy też uraz szyi bądź urazy kręgosłupa, upoważniają poszkodowanego do dochodzenia odszkodowania z OC sprawcy wypadku.

Należy podkreślić, iż Kancelaria Enres oprócz dochodzenia w imieniu poszkodowanego zadośćuczynienia, może wystąpić do towarzystwa ubezpieczeniowego bądź UFG o odszkodowanie z tytułu zwrotu koszów leczenia (lekarstwa, opieka medyczna, artykuły rehabilitacyjne, koszty związane z leczeniem oraz rehabilitację itp.).

Do ubiegania się o zwrot tego typu wydatków niezbędne jest posiadanie faktur bądź rachunków imiennych wystawionych na pokrzywdzonego w wypadku.

Oferujemy pomoc w uzyskaniu odszkodowania oraz zadośćuczynienia osobom. którym w wyniku wypadku komunikacyjnego zginęła bliska bądź krewna osoba.

Skutecznie pomagamy uzyskać odszkodowanie za śmierć ojca, zadośćuczynienie po śmierci rodziców lub innych bliskich osób.

Należy pamiętać, iż cały proces dochodzenia zadośćuczynienia po śmierci jest bardzo skomplikowany, podczas którego wnikliwie badany jest stopień zażyłości pomiędzy zmarłym a najbliższym.

Kto może skorzystać z oferty?

 • pasażerowie, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku;
 • pasażerowie, których mienie zostało zniszczone w wyniku wypadku;
 • pasażerowie, którzy w wyniku wypadku utracili dochody, np. poprzez opuszczenie dnia pracy czy utratę możliwości wypełnienia obowiązków zawodowych.

Co możesz zyskać?

 • odszkodowanie komunikacyjne za doznanie uszczerbku na zdrowiu – w najwyższej możliwej wysokości;
 • rekompensatę za utracone dochody;
 • rekompensatę za zniszczone mienie;
 • pokrycie kosztów leczenia;
 • pokrycie kosztów przystosowania do nowego zawodu;
 • rentę dla ofiar wypadków drogowych.

Odszkodowanie za potrącenie na pasach

Nasza oferta skierowana jest do osób poszkodowanych, które ucierpiały w wyniku potrącenia przez samochód na pasach dla pieszych.

Wszelkiego rodzaju urazy ciała np. złamanie ręki, złamanie nogi, czy też uraz szyi bądź urazy kręgosłupa, upoważniają poszkodowanego do dochodzenia odszkodowania z OC sprawcy wypadku.

Pomagamy osobom poszkodowanym w uzyskaniu odszkodowania za wypadek komunikacyjny, odszkodowania za wypadek drogowy oraz inne odszkodowania powypadkowe, w wypadkach niezawinionych przez ofiarę.

Oferujemy pomoc w uzyskaniu odszkodowania oraz zadośćuczynienia osobom. którym w wyniku wypadku komunikacyjnego zginęła bliska bądź krewna osoba.

Skutecznie pomagamy uzyskać odszkodowanie za śmierć ojca, zadośćuczynienie po śmierci rodziców lub innych bliskich osób. Należy pamiętać, iż cały proces dochodzenia zadośćuczynienia po śmierci jest bardzo skomplikowany, podczas którego wnikliwie badany jest stopień zażyłości pomiędzy zmarłym a najbliższym.

Odszkodowanie dla rowerzysty za potrącenie

Wypadki z udziałem rowerzystów wciąż zdarzają się zbyt często na ulicach Warszawy. Odszkodowania powypadkowe z tego tytułu stanowią całkiem pokaźny odsetek spraw, które trafiają do naszej kancelarii. W większości sytuacji winę za potrącenie rowerzysty ponosi kierowca pojazdu, który odpowiada za tzw. szkodę na zasadzie ryzyka. Poszkodowany rowerzysta nie musi udowadniać winy kierowcy, chyba że mamy do czynienia z siłą wyższą, winą osoby trzeciej lub winą samego rowerzysty.

Odszkodowanie po wypadku dla rowerzysty i jego wysokość

Bez względu na rozmiar szkody na ciele poszkodowany rowerzysta może ubiegać się o odszkodowanie powypadkowe, zarówno za uszczerbek na zdrowiu, jak i poniesione koszty leczenia i rehabilitacji. By ubieganie się o odszkodowanie po wypadku było skuteczne, a wysokość rekompensaty finansowej za szkodę odpowiednio wysoka należy skrupulatnie gromadzić wszelkie dokumenty związane ze zdarzeniem, od notatki policyjnej zaczynając, na pełnej dokumentacji medycznej kończąc. Wysokość odszkodowania za wypadek ustalana jest na podstawie opinii biegłych oraz specjalnej tabeli, dzięki której można określić stopień uszczerbku na zdrowiu. W przypadku śmiertelnego potrącenia rowerzysty, jego rodzina może wnosić nie tylko o odszkodowanie po zmarłym, ale również o zadośćuczynienie, zwrot kosztów pogrzebu oraz rentę.

Gdzie się zgłosić po odszkodowanie powypadkowe w Warszawie?

Poszkodowany rowerzysta lub jego rodzina powinni złożyć wniosek wraz z dołączeniem do niego pełnej dokumentacji u ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Odszkodowanie powypadkowe wypłacone zostanie z polisy OC. Jeżeli sprawca wypadku nie miał ważnego ubezpieczenia, wówczas konieczne będzie domaganie się odszkodowania z tzw. Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Z uwagi na skomplikowany proces ubiegania się o odszkodowanie za wypadek zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług i naszego doświadczenia. Od wielu lat walczymy za naszych klientów przed sądem, gdzie odszkodowania komunikacyjne są zasądzane o wiele wyższe niż w przypadku kwot oferowanych przez ubezpieczyciela, chcącego pójść na ugodę.

Odszkodowanie za upadek na ulicy

W miejscu publicznym nietrudno stać się ofiarą niezawinionego przez siebie wypadku.

Jeżeli doznałeś uszczerbku na zdrowiu na ulicy, możesz domagać się stosownego odszkodowania za wypadek.

Przy upadku na ulicy należy na początku ustalić kto jest odpowiedzialny za zaniedbania, które doprowadziły do nieszczęśliwego wypadku.

Kolejnym krokiem jest ustalenie podmiotu odpowiedzialnego za wypłatę odszkodowania za wypadek na ulicy np. odszkodowanie za złamanie nogi, odszkodowanie za złamanie ręki itp.

Dopiero wtedy można skutecznie upomnieć się o wypłatę odszkodowania po wypadku.

Wszystkie wyżej wymienione informacje zdobędziemy dla Państwa BEZPŁATNIE.

Kto może skorzystać z oferty?

 • osoby, które upadły w wyniku potknięcia np. o wystającą kostkę chodnikową;
 • osoby, które upadły na zlodowaciałym, nieobsypanym solą czy piaskiem chodniku;
 • osoby, które wpadły do nieoznaczonej, odsłoniętej studzienki;
 • osoby uderzone przedmiotem, który spadł z rusztowania;
 • osoby poszkodowane w wyniku upadku ze schodów prowadzących do budynku.

Kiedy warto skorzystać z naszej pomocy?

jeśli jesteś osobą poszkodowaną w wypadku w miejscu publicznym i chcesz dochodzić odszkodowania oraz zadośćuczynienia. Korzystając z usług Kancelarii Enres, unikniesz trudów i problemów związanych z samodzielnym, bardzo często skomplikowanym, prowadzeniem swojej sprawy w sądzie;

jeśli nie wiesz, czy przysługuje Ci odszkodowanie i zadośćuczynienie, albo nie wiesz, w jaki sposób się o nie ubiegać;

eśli chcesz mieć pewność, że rekompensata nie zostanie zaniżona;

jeśli już wypłacono Ci odszkodowanie ale podejrzewasz, że kwota została zaniżona;

jeśli wypadek zdarzył się w przeszłości, ale wówczas nie dochodziłeś odszkodowania. Zajmujemy się sprawami nawet sprzed 20 lat!

Zrób pierwszy krok

Nie zrezygnuj z przysługującego Tobie odszkodowania po wypadku.

Skontaktuj się z naszą kancelarią, bezpłatnie przeanalizujemy Twój przypadek.

Kancelaria ENRES

ul. Św. Jacka Odrowąża 15, 03-310 Warszawa

biuro@enres.pl

+48 22 295 16 32
+48 22 295 16 33
+48 501 506 433
fax: +48 22 300 17 51

UZYSKAJ Z NAMI NAJWYŻSZE MOŻLIWE ODSZKODOWANIE PO WYPADKU!

Jeśli chcieliby Państwo poznać bardzo szczegółowo aspekty związane z prawem poszkodowanych,
polecamy stronę rzecznika ubezpieczonych www.rzu.gov.pl

Wypełnij formularz, skontaktuj się z nami e-mailowo lub telefonicznie, przeanalizujemy Twój przypadek i przedstawimy Ci możliwości działania.

Szybki kontakt

Imię i nazwisko:

Email:

Telefon:

Miejsce wypadku:

Rodzaj wypadku:

Krótki opis: