+48 22 295 16 32 biuro@enres.pl

Bardzo częstym skutkiem różnego wypadków komunikacyjnych jest złamanie ręki – ramienia, przedramienia. Dość często dochodzi do niego w wyniki wypadku komunikacyjnego, potrącenia pieszego na pasach, potrącenie na rowerze lub motorze. Leczenie tego urazu bywa czasami długie i skomplikowane. Poszkodowana osoba jest nie tylko przez jakiś czas wyłączona z pracy, ale także często wymaga kosztownego prywatnego leczenia oraz zabiegów rehabilitacyjnych, by wrócić do pełnej sprawności. Z powodu dotkliwych konsekwencji tego typu zdarzenia, warto walczyć o wysokie odszkodowanie powypadkowe za złamanie ręki.

Z jakich polis można otrzymać

odszkodowanie za złamaną rękę?

Jeśli do złamania ręki doszło w wyniku wypadku spowodowanego przez osobę trzecią, np. kierowcę samochodu czy motocykla, wtedy odszkodowanie powinno zostać wypłacone z ubezpieczenia OC sprawcy.

Ta sama sytuacja ma miejsce, gdy uraz powstał w skutek upadku np. na nieodśnieżonym chodniku – winę ponosi zarządca tego terenu bądź firma odpowiedzialna za utrzymanie chodnika w należytym stanie technicznym.

O odszkodowanie za złamaną rękę, można wystąpić również o świadczenia przysługują poszkodowanemu z dodatkowo wykupionego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków –  NNW. W zależności od sumy zawartej w polisie, można otrzymać kwotę odpowiadającą stopniowi trwałego uszczerbku na zdrowiu, ocenianego na podstawie Tabeli uszczerbku na zdrowiu.

Jeżeli wypadek wydarzył się w pracy poszkodowany powinien otrzymać jednorazowe odszkodowanie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W przypadku gdy do wypadku doszło z winy pracodawcy, możemy starać się dochodzić od niego dodatkowego odszkodowania. Z reguły firmy są ubezpieczone więc roszczenia te są wypłacane przez ubezpieczyciela. Warte podkreślenia jest to, iż o dodatkowe odszkodowanie od pracodawcy można się zwrócić w momencie gdy poszkodowany otrzyma odszkodowanie z ZUS-u.

Jakie dodatkowe koszty obejmie odszkodowanie?

Gdy złamanie jest skutkiem wypadku, do którego doszło z winy osób trzecich, np. potrącenie pieszego na pasach, potrącenie rowerzysty, odszkodowanie obejmuje nie tylko zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

Kwota świadczenia powinna pokryć również zakup wszelkich leków, środków przeciwbólowych czy suplementów diety pomagającej wrócić do pełni sprawności. Zwrot kosztów należy się także za wydatki związane z wizytami lekarskimi oraz rehabilitacją.

Niestety praktyka dochodzenia zwrotu poniesionych już kosztów leczenia od ubezpieczyciela, dość często pokazuje, że nie akceptują oni poniesionych już kosztów. Najczęściej konieczne jest złożenie pozwu do sądu, aby uzyskać wszelkie poniesione koszty związane z odszkodowaniem po wypadku.

Jeśli poszkodowany wymaga opieki, odszkodowanie powinno objąć również te wydatki, które zostaną na nią przeznaczone.

Z powodu złamania ręki traci się często możliwość pracy i uzyskiwania dochodów. To również podstawa do ubiegania się o wypłatę określonej sumy pieniędzy. W sytuacji, w której uszczerbek na zdrowiu jest trwały, może zostać zasądzone renta.

ZŁAMANA RĘKA – RAMIĘ

RODZAJE URAZÓW

ZŁAMANIE KOŚCI RAMIENNEJ – W ZALEŻNOŚCI OD ZMIAN WTÓRNYCH
I UPOŚLEDZENIA FUNKCJI KOŃCZYNY:

Procentowy uszczerbek na zdrowiu:

Ramię prawe – od 5 do 55

Ramię lewe – od 5 do 50

Niewielkie przemieszczenia

15 000 zł – 45 000 zł

_____________________

Znaczne przemieszczenia

30 000 zł – 90 000 zł

_______________________

Złamania powikłane przewlekłym zapaleniem kości,
brakiem zrostu, stawem rzekomym

75 000 zł – 150 000 zł

USZKODZENIA MIĘŚNI, ŚCIĘGIEN, PRZYCZEPÓW W ZALEŻNOŚCI
OD ZMIAN WTÓRNYCH I UPOŚLEDZENIA FUNKCJI: 

Procentowy uszczerbek na zdrowiu:

Ramię prawe – od 5 do 20

Ramię lewe – od 5 do 15

Uszkodzenia mięśnia dwugłowego

15 000 zł – 45 000 zł

_____________________

Uszkodzenia innych mięści ramienia

30 000 zł – 60 000 zł

UTRATA KOŃCZYNY W OBRĘBIE RAMIENIA

Procentowy uszczerbek na zdrowiu:

Ramię prawe – od  65- 70

Ramię lewe – od 60 -65

Z zachowaniem tylko 1/3 bliższej kości ramiennej

180 000 zł – 210 000 zł

_____________________

Przy dłuższych kikutach

180 000 zł – 195 000 zł

 

Odszkodowania Warszawa – jak uzyskać maksymalną kwotę świadczenia?

Jak widać na powyższej tabeli, nie da się jednoznacznie wskazać kwotę odszkodowania po wypadku jaką można otrzymać. Na pewno musimy mieć na uwadze, że uzyskanie maksymalnej wskazanej kwoty jest związane z tym, że musimy wystąpić z roszczeniami do sądu. Wszystko jest uzależnione od tego w jaki sposób złamanie wpłynęło na zdrowie. Ciężko jest bez poznaniu bliższych okoliczności wskazać dość dokładną kwotę. Dość precyzyjną wysokość można podać dopiero po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną, jak również z sytuacją życiową po wypadku.

Na wysokość zadośćuczynienie za złamaną rękę może mieć wpływ kilka czynników, m.in.: ilość złamanych kości, czas spędzony w szpitalu, przebieg leczenia, konieczność przeprowadzenia operacji, miejsca złamania, procentowy uszczerbek na zdrowiu czy konsekwencje wypadku.

W każdym mieście stawki za leczenie czy rehabilitację są inne, więc koszty poniesione w związku z wracaniem do zdrowia w Warszawie będą różnić się od tych poniesionych w mniejszych miastach.

W takiej sytuacji warto zwrócić się do kancelarii odszkodowawczej. Eksperci doradzą, co zrobić, by uzyskać najwyższe możliwe świadczenia i pomogą w walce o sprawiedliwe zakończenie sprawy z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Ostatnie wpisy z bloga

ZŁAMANIE RĘKI – RAMIENIA ODSZKODOWANIE

Odszkodowanie za wypadek na hulajnodze

Czy wiesz, że w Polsce w wypadkach na hulajnodze elektrycznej życie straciło już kilka osób? E-hulajnogi stają się coraz popularniejsze; nic dziwnego mają wiele zalet: są lekkie, poręczne, pozwalają ominąć korki i szybko dotrzeć na miejsce. Niestety dochodzi do coraz...

czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

 

Dane kontaktowe:

 

Kancelaria Enres Sp. z o.o.
ul. Św. Jacka Odrowąża 15
03-310 Warszawa

 

tel: +48 22 295 16 32
tel: +48 22 295 16 33
tel. kom. +48 501 506 433
fax: +48 22 300 17 51
e-mail: biuro@enres.pl

7 + 8 =

Lokalizacja: