+48 22 295 16 32 biuro@enres.pl

Zastanawianie się, ile można otrzymać pieniędzy w ramach odszkodowania za złamanie nogi spędza sen z powiek tysiącom poszkodowanych. W Warszawie, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy na chodnikach zalega śnieg i lód, przychodnie chirurgii urazowej pękają w szwach. Jednak nie tylko na oblodzonej powierzchni może dojść do złamania lub skręcenia nogi. Na te urazy narażeni sią również sportowcy, pracownicy wykonujący niebezpieczne zawody czy uczestnicy wypadków komunikacyjnych. Zwłaszcza ci ostatni często chcą ubiegać się o odszkodowanie zdrowotne po kolizji drogowej. I zazwyczaj ich żądania są słuszne, ale walka z ubezpieczycielem długa i nieskuteczna.

Odszkodowanie za złamaną nogę – ustalamy podmiot odpowiedzialny za wypadek

Gdy tylko dojdzie do zdarzenia, w wyniku którego doznajemy uszczerbku na zdrowiu, należy ustalić, kto i z jakiego tytułu powinien nam wypłacić odszkodowanie. W sytuacji, w której do wypadku doszło bez udziału osób trzecich w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, o odszkodowanie za złamaną nogę będziemy mogli ubiegać się, jeśli mamy wykupioną nieobowiązkową polisę NNW, na życie lub np. jesteśmy członkami grupowego ubezpieczenia w PZU. Wysokość otrzymanych świadczeń regulują w takich przypadkach najczęściej zapisy znajdujące się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Inaczej sprawy będą wyglądać, jeśli za naszą szkodę odpowiada jakaś określona osoba. Tutaj pod uwagę możemy brać takie zdarzenia, jak uszczerbek na zdrowiu w wyniku zaniedbanego, śliskiego chodnika czy źle zabezpieczonego miejsca remontu. Wtedy należy ustalić, kto odpowiada za niedopatrzenia i żądać od jego ubezpieczyciela odpowiedniej rekompensaty. Sprawcę łatwo wskazać w przypadku odszkodowania zdrowotnego po kolizji drogowej. W takiej sytuacji podmiotem odpowiedzialnym za wypłatę środków jest towarzystwo ubezpieczeniowe osoby powodującej wypadek.

Złamana noga – jak wysokie może być odszkodowanie?

Szacuje się, że wysokość odszkodowania za złamaną nogę może wynieść od 30.000 zł do 100.000 zł. Jest to uzależnione od wielu czynników min. od konkretnego złamania, przebiegu leczenia, rehabilitacji oraz przede wszystkim czy uraz pozostawił jakiś trwały uszczerbek na zdrowiu. W wyniku złamania kolana, piszczela czy kości udowej poszkodowany praktycznie zawsze traci możliwość poruszania się. Najlżejsze urazy wymagają unieruchomienia koniczyny na 2-3 tygodnie, a najcięższe kończą się skomplikowanymi operacjami i śrubami mocującymi kości. W wielu przypadkach oznacza to brak możliwości wykonywania pracy zarobkowej przez dłuższy czas oraz utrudnienia uczestnictwa w życiu rodzinnym, opiece nad dziećmi czy osobami starszymi. Po zagojeniu się złamanej nogi przychodzi czas na długą i wymagającą rehabilitację, o której więcej przeczytacie w tekście poniżej. Zdarza się, że po nieszczęśliwym wypadku pojawiają się komplikacje, w wyniku których dochodzi do trwałego uszczerbku na zdrowiu – jego procent jest także ważny w obliczeniach ubezpieczyciela. Wszystkie te czynniki powodują ból i cierpienie, nie tylko fizyczne, ale również psychiczne i będą istotne podczas starania się o godne odszkodowanie.

Zanim złożymy wniosek do ubezpieczyciela o wypłatę odpowiednich świadczeń, musimy dobrze uargumentować nasze żądania. Zbierajmy więc całą dokumentację medyczną, opinie biegłych i wszystkie rachunki związane z kosztami powrotu do zdrowia, a te w Warszawie mogą być szczególnie wysokie. Odszkodowanie za złamanie nogi jednak nie zawsze zostaje osobom poszkodowanym wypłacone lub jego kwota okazuje się zaniżona. Kancelaria Enres Sp. z o.o. może pomóc Ci wygrać nawet najbardziej skomplikowany spór z ubezpieczycielem w sądzie. Skontaktuj się z nami, a oszacujemy wysokość odszkodowania za złamaną nogę, o które możesz walczyć.

Złamanie nogi to poważny i wymagający długiego leczenia uraz. W większości przypadków unieruchomienie całej kończyny trwa kilka tygodni, a co za tym idzie powrót do pełni zdrowia wymaga w tym wypadku z pewnością sporo cierpliwości. Aby nieco skrócić ten okres, a co ważniejsze zadbać o swoje zdrowie i sprawność, warto już od momentu założenia gipsu pomyśleć o rehabilitacji. Dzięki temu nie tylko możliwe jest złagodzenie niejednokrotnie silnych dolegliwości bólowych, ale również właściwa stymulacja mięśni. Jej brak może prowadzić bowiem nie tylko do zaniku mięśni, ale również deformacji całego stawu. Aby jednak rehabilitacja przyniosła oczekiwane skutki powinna mieć intensywny charakter i być prowadzona pod okiem specjalisty. Doświadczonych rehabilitantów znajdziecie Państwo we współpracującej z nami klinice ortopedycznej, uznawanej za jedną z najlepszych w Warszawie. Tam pod okiem odpowiednio wykwalifikowanego fizjoterapeuty rozpoczniecie Państwo kompleksową rehabilitację powypadkową, obejmującą zarówno ćwiczenia rehabilitacyjne, jak również różnego rodzaju zabiegi. W leczeniu złamań nogi doskonale sprawdzają się między innymi krioterapia, pole magnetyczne czy ultradźwięki. Jak wiadomo taka rehabilitacja to spore koszty, jednak zapewniamy Państwa, że zadbamy o to aby, oprócz odszkodowania za złamaną nogę, również koszty rehabilitacji zostały pokryte przez ubezpieczyciela. W końcu w tym przypadku stawką jest zdrowie, a ono jest warte każdych pieniędzy.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami:

Ostatnie wpisy z bloga

Odszkodowanie za złamaną rękę

Odszkodowanie za złamaną rękę

Bardzo częstym skutkiem różnego wypadków komunikacyjnych jest złamanie kończyny, między innymi ręki. Może dojść do niego w wyniki zderzenia dwóch samochodów, wypadku na rowerze, hulajnodze czy motorze, z powodu upadku na śliskim chodniku czy wywrotki w środkach...

czytaj dalej
Odszkodowanie szkoda całkowita

Odszkodowanie szkoda całkowita

Na początku należy wyjaśnić czym w ogóle jest szkoda całkowita. To taki stopień zniszczenia pojazdu, w którym samochód nie nadaje się już do naprawy lub wartość części i pracy przekroczyłaby cenę auta w dniu likwidacji szkody. Towarzystwa ubezpieczeniowe chętnie...

czytaj dalej
Odszkodowanie za zaniżony kosztorys naprawy auta

Odszkodowanie za zaniżony kosztorys naprawy auta

Każdy kierowca zobligowany jest do wykupienia ubezpieczenia OC. Opłacając wysokie składki, jesteśmy przekonani o tym, że w przypadku kolizji otrzymamy odpowiednie odszkodowania powypadkowe. Rzeczywistość jest jednak czasem zupełnie inna. Z naszego doświadczenia...

czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

 

Dane kontaktowe:

Kancelaria Enres Sp. z o.o.
ul. Św. Jacka Odrowąża 15
03-310 Warszawa

 

tel: +48 22 295 16 32
tel: +48 22 295 16 33
tel. kom. +48 501 506 433
fax: +48 22 300 17 51
e-mail: biuro@enres.pl

Lokalizacja: