+48 22 295 16 32 biuro@enres.pl

Zastanawianie się, ile można otrzymać pieniędzy w ramach odszkodowania za złamanie nogi spędza sen z powiek tysiącom poszkodowanych. W Warszawie, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy na chodnikach zalega śnieg i lód, przychodnie chirurgii urazowej pękają w szwach. Jednak nie tylko na oblodzonej powierzchni może dojść do złamania lub skręcenia nogi. Na te urazy narażeni sią również sportowcy, pracownicy wykonujący niebezpieczne zawody czy uczestnicy wypadków komunikacyjnych. Zwłaszcza ci ostatni często chcą ubiegać się o odszkodowanie zdrowotne po kolizji drogowej. I zazwyczaj ich żądania są słuszne, ale walka z ubezpieczycielem długa i nieskuteczna.

Odszkodowanie za złamaną nogę – ustalamy podmiot odpowiedzialny za wypadek

Gdy tylko dojdzie do zdarzenia, w wyniku którego doznajemy uszczerbku na zdrowiu, należy ustalić, kto i z jakiego tytułu powinien nam wypłacić odszkodowanie. W sytuacji, w której do wypadku doszło bez udziału osób trzecich w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, o odszkodowanie za złamaną nogę będziemy mogli ubiegać się, jeśli mamy wykupioną nieobowiązkową polisę NNW, na życie lub np. jesteśmy członkami grupowego ubezpieczenia w PZU. Wysokość otrzymanych świadczeń regulują w takich przypadkach najczęściej zapisy znajdujące się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Inaczej sprawy będą wyglądać, jeśli za naszą szkodę odpowiada jakaś określona osoba. Tutaj pod uwagę możemy brać takie zdarzenia, jak uszczerbek na zdrowiu w wyniku zaniedbanego, śliskiego chodnika czy źle zabezpieczonego miejsca remontu. Wtedy należy ustalić, kto odpowiada za niedopatrzenia i żądać od jego ubezpieczyciela odpowiedniej rekompensaty. Sprawcę łatwo wskazać w przypadku odszkodowania zdrowotnego po kolizji drogowej. W takiej sytuacji podmiotem odpowiedzialnym za wypłatę środków jest towarzystwo ubezpieczeniowe osoby powodującej wypadek.

Złamana noga – jak wysokie może być odszkodowanie?

Jest to uzależnione od wielu czynników min. od konkretnego złamania, przebiegu leczenia, rehabilitacji oraz przede wszystkim czy uraz pozostawił jakiś trwały uszczerbek na zdrowiu. W wyniku złamania kolana, piszczela czy kości udowej poszkodowany praktycznie zawsze traci możliwość poruszania się. Najlżejsze urazy wymagają unieruchomienia koniczyny na 2-3 tygodnie, a najcięższe kończą się skomplikowanymi operacjami i śrubami mocującymi kości. W wielu przypadkach oznacza to brak możliwości wykonywania pracy zarobkowej przez dłuższy czas oraz utrudnienia uczestnictwa w życiu rodzinnym, opiece nad dziećmi czy osobami starszymi. Po zagojeniu się złamanej nogi przychodzi czas na długą i wymagającą rehabilitację, o której więcej przeczytacie w tekście poniżej. Zdarza się, że po nieszczęśliwym wypadku pojawiają się komplikacje, w wyniku których dochodzi do trwałego uszczerbku na zdrowiu – jego procent jest także ważny w obliczeniach ubezpieczyciela. Wszystkie te czynniki powodują ból i cierpienie, nie tylko fizyczne, ale również psychiczne i będą istotne podczas starania się o godne odszkodowanie.

Poniżej przedstawiamy najczęściej spotykane urazy. Jeśli ktoś będzie zainteresowany szczegółowym wyliczeniem wysokości odszkodowania, prosimy o kontakt i opisanie swojego przypadku, bądź też przesłać mailem dokumentację medyczną.

ZŁAMANA NOGA- PODUDZIE

RODZAJE URAZÓW

ZŁAMANIE KOŚCI PODUDZIA

W ZALEŻNOŚCI OD ZNIEKSZTAŁCENIA, PRZEMIESZCZENIA, POWIKŁAŃ WTÓRNYCH

Procentowy uszczerbek na zdrowiu:

5 -50 %

15 000 zł – 130 000 zł

UTRATA KOŃCZYNY W OBRĘBIE PODUDZIA

W ZALEŻNOŚCI OD CHARAKTERU KIKUTA

Procentowy uszczerbek na zdrowiu:

40 -60 %

120 000 zł – 180 000 zł

IZOLOWANE ZŁAMANIA STRZAŁKI

(OPRÓCZ KOSTKI BOCZNEJ)

Procentowy uszczerbek na zdrowiu:

3 % 

5 000 zł – 10 000 zł

Zanim złożymy wniosek do ubezpieczyciela o wypłatę odpowiednich świadczeń, musimy dobrze uargumentować nasze żądania. Zbierajmy więc całą dokumentację medyczną, opinie biegłych i wszystkie rachunki związane z kosztami powrotu do zdrowia, a te w Warszawie mogą być szczególnie wysokie. Odszkodowanie za złamanie nogi jednak nie zawsze zostaje osobom poszkodowanym wypłacone lub jego kwota okazuje się zaniżona. Zadbamy również o to aby, oprócz odszkodowania za złamaną nogę, również koszty leczenia i rehabilitacji zostały pokryte przez ubezpieczyciela. W końcu w tym przypadku stawką jest zdrowie, a ono jest warte każdych pieniędzy.

Kancelaria odszkodowawcza Enres w Warszawie może pomóc Ci wygrać nawet najbardziej skomplikowany spór z ubezpieczycielem w sądzie. Skontaktuj się z nami, a oszacujemy wysokość odszkodowania za złamaną nogę, o które możesz walczyć.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami:

Ostatnie wpisy z bloga

ZŁAMANA NOGA – PODUDZIE ODSZKODOWANIE

Odszkodowanie za wypadek na hulajnodze

Czy wiesz, że w Polsce w wypadkach na hulajnodze elektrycznej życie straciło już kilka osób? E-hulajnogi stają się coraz popularniejsze; nic dziwnego mają wiele zalet: są lekkie, poręczne, pozwalają ominąć korki i szybko dotrzeć na miejsce. Niestety dochodzi do coraz...

czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

 

Dane kontaktowe:

Kancelaria Enres Sp. z o.o.
ul. Św. Jacka Odrowąża 15
03-310 Warszawa

 

tel: +48 22 295 16 32
tel: +48 22 295 16 33
tel. kom. +48 501 506 433
fax: +48 22 300 17 51
e-mail: biuro@enres.pl

12 + 9 =

Lokalizacja: