+48 22 295 16 32 biuro@enres.pl

Na złamanie stopy narażone są przede wszystkim osoby, które aktywnie uprawniają sport, ale taki uraz może przytrafić się każdemu z nas, np. poprzez uderzenie ciężkim przedmiotem, niefortunne postawienie nogi czy wypadek komunikacyjny. I zazwyczaj każdy z nas ma prawo walczyć o odszkodowanie za połamaną stopę. Trzeba jednak zauważyć, że nie wszystkim udaje się osiągnąć w sporze z towarzystwem ubezpieczeniowym takie efekty, jakie wystarczą na pokrycie kosztów związanych z leczeniem, rehabilitacją i innymi konsekwencjami przykrego wypadku.

Skąd można otrzymać odszkodowania za złamaną stopę?

Stopa ma stosunkowo skomplikowany układ kości i połączeń między nimi. Dodatkowo, jest cały czas poddawana obciążeniom, a co się z tym łączy, również podatna na uszkodzenia. Najczęstszym urazem tej części naszego ciała jest złamanie kości śródstopia. Praktycznie w każdym przypadku złamania stopy, podczas próby zrobienia kroku występuje dość silny ból, urazowi towarzyszy także obrzęk i zsinienie. Jeśli tylko wystąpią tego typu objawy, należy od razu udać się do placówki medycznej. Już tam warto pamiętać, by zadbać o dokumenty, które mogą przydać się podczas uzyskiwania odszkodowania za złamaną stopę.

Jak już wspominaliśmy, najczęściej na złamania stopy narażeni są sportowcy – zwłaszcza biegacze, a do kontuzji dochodzi zazwyczaj z powodu przeciążenia. W takim przypadku często jedyną szansą na uzyskanie odszkodowania jest kwestia tego, czy dana osoba miała wykupioną nieobowiązkową polisę (np. NNW, choć ta dla zawodowych grup sportowców jest ubezpieczeniem obowiązkowym) oraz czy w zapisach Ogólnych Warunków Ubezpieczenia jest ujęty przypadek złamania tej części ciała. Jeśli stopa została złamana w wypadku na ulicy, np. przez śliską i krzywą kostkę chodnikową, poszkodowany ma prawo ubiegać się o odszkodowania z polisy osoby lub instytucji odpowiedzialnej za dany fragment terenu. Za złamanie w pracy powinien zapłacić ZUS, a jeśli suma świadczeń nie będzie wystarczająca na pokrycie szkód – również częściowo pracodawca. W sytuacji wypadku komunikacyjnego odszkodowani za połamaną stopę można się domagać z polisy OC sprawcy kolizji.

Poniżej przedstawiamy kilka z najczęściej występujących urazów. Jeśli ktoś jest zainteresowany oceną innego urazu, prosimy o kontakt, przygotujemy dość szczegółowe wyliczenie.

ZŁAMANIE STOPY

RODZAJE URAZÓW

Złamania kości śródstopia z przemieszczeniem,
zniekształceniem stopy

Procentowy uszczerbek na zdrowiu:

5-20 %

15 000 zł – 60 000 zł

Ograniczenie ruchomości i zniekształcenia w stawach
skokowych w zależności od ich stopnia 

Procentowy uszczerbek na zdrowiu:

2 – 40 %

5 000 zł – 100 000 zł

Złamania kości piętowej lub skokowej z przemieszczeniem,
zniekształceniem i innymi zmianami wtórnym

Procentowy uszczerbek na zdrowiu:

5 – 30 %

15 000 zł – 90 000 zł

Poszkodowani często spotykają się w towarzystwach ubezpieczeniowych z odmową wypłacenia odszkodowania lub otrzymują jego zaniżoną sumę. Jeśli ktoś nie zgadza się na zaniżone świadczenia, może dochodzić sprawiedliwości w sądzie. Tam biegli w sprawie będą ustalali wysokość odszkodowania za złamaną stopę w oparciu o kilka czynników, są to m.in.: wiek i ogólny stan zdrowia poszkodowanego, czas trwania urazu (średnia w przypadku stopy to 8 tygodni) oraz rehabilitacji, koszty powrotu do zdrowia, utracone korzyści i zarobki poszkodowanego, komplikacje związane z operacjami, wpływ urazu na stan psychiczny oraz przyszłość pokrzywdzonego i wreszcie procent odniesionego uszczerbku na zdrowiu.

Ważne jest podkreślenia, że praktycznie nie mamy szans na wywalczenie wysokiej kwoty składając tylko wniosek do ubezpieczyciela. Nawet jeśli dobrze udokumentujemy nasze szkody i zastosujemy właściwą argumentację, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci bardzo niskie świadczenia.

Kancelaria odszkodowawcza Enres z siedzibą w Warszawie może skutecznie odzyskać wysokie odszkodowanie za połamaną stopę. Skontaktuj się z nami, a powiemy Ci, jakie kwoty za uszczerbek na zdrowiu możesz otrzymać i pomożemy na każdym etapie trwania procesu w sądzie.

Ostatnie wpisy z bloga

ZŁAMANIE STOPY ODSZKODOWANIE POWYPADKOWE

Odszkodowanie za wypadek na hulajnodze

Czy wiesz, że w Polsce w wypadkach na hulajnodze elektrycznej życie straciło już kilka osób? E-hulajnogi stają się coraz popularniejsze; nic dziwnego mają wiele zalet: są lekkie, poręczne, pozwalają ominąć korki i szybko dotrzeć na miejsce. Niestety dochodzi do coraz...

czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

 

Dane kontaktowe:

Kancelaria Enres Sp. z o.o.
ul. Św. Jacka Odrowąża 15
03-310 Warszawa

 

tel: +48 22 295 16 32
tel: +48 22 295 16 33
tel. kom. +48 501 506 433
fax: +48 22 300 17 51
e-mail: biuro@enres.pl

2 + 5 =

Lokalizacja: