+48 22 295 16 32 biuro@enres.pl

Z powodów wypadków komunikacyjnych szkody ponoszą nie tylko pojazdy, ale również często osoby, które się nimi poruszają. Uszczerbki na zdrowiu, takie jak np. złamany łokieć, są częstym powodem ubiegania się w Warszawie o odszkodowanie powypadkowe. Ale do obrażeń górnej koniczyny dochodzi nie tylko w wyniku kolizji drogowej. Równie dobrze ręka może zostać złamana przez pośliźnięcie się na oblodzonym chodniku czy z powodu wypadku w pracy. Gdy dojdzie do przykrego zdarzenia, wiele osób zastanawia się już w trakcie rekonwalescencji, jak wywalczyć odszkodowanie za złamaną rękę, łokieć i ile pieniędzy może maksymalnie otrzymać. Odpowiedź na to pytanie nie zawsze jest prosta, ale z pomocą ekspertów jest szansa na uzyskanie godnej rekompensaty.

Odszkodowanie za złamany staw łokciowy – kto za nie zapłaci?

Na początku trzeba ustalić, z jakiego tytułu i u czyjego ubezpieczyciela będziemy ubiegać się o odszkodowanie za złamanie stawu łokciowego. Jeśli wypadek wynikał z nieuwagi poszkodowanego lub przypadkowego zdarzenia, w którym nie brały udziału osoby trzecie, o wypłatę świadczeń można starać się z ubezpieczenia społecznego ZUS lub KRUS oraz nieobowiązkowych polis powypadkowych, jak np. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, jeśli oczywiście poszkodowany je wcześniej wykupił. Inaczej sprawy wyglądają, jeśli ręka została złamana w wyniku wypadku komunikacyjnego, wypadku na ulicy lub w pracy. Gdy zdarzenie miało miejsce w pracy, w drodze do lub z niej, osoba poszkodowana może ubiegać się o wypłatę świadczeń z ZUS. Z kolei jeśli do uszczerbku na zdrowiu doszło na ulicy, z powodu zniszczonego lub śliskiego chodnika, pokrzywdzony powinien starać się o rekompensatę u właściciela i administratora terenu, do którego przylega chodnik. I wreszcie, kiedy mówimy o poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych – za złamaną rękę przysługuje im odszkodowanie z OC sprawcy.

Jaką kwotę odszkodowania za złamanie ręki można otrzymać i co zrobić, by ją zwiększyć?

Wysokość rekompensaty obejmuje przede wszystkim: zwrot kosztów leczenia, leków i opatrunków, kosztów dojazdu do placówek medycznych, wyrównanie z tytułu utraconego dochodu, zadośćuczynienie za ból i cierpienie psychiczne związane ze złamaniem oraz koszty rehabilitacji (o jej przebiegu i szczegółach przeczytacie nieco więcej poniżej). Odszkodowanie z OC sprawcy za uszczerbek na zdrowiu, jeśli ten jest trwały, może także objąć wypłacaną regularnie rentę. Wysokość świadczeń do wypłacenia poszkodowanemu jest także obliczana na podstawie tego, jak poważny był uraz – ile kości zostało złamanych, w którym miejscu, jaki wystąpił rodzaj złamania, czy była konieczna operacja i czy wystąpiły po niej komplikacje. Ubezpieczyciel może skorzystać także z tabel oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowia. Im większy procent uszczerbku, tym wyższe będzie wtedy odszkodowanie.

Poniżej przedstawiamy najczęściej spotykane urazy. Jeśli ktoś będzie zainteresowany szczegółowym wyliczeniem wysokości odszkodowania, prosimy o kontakt i opisanie swojego przypadku, bądź też przesłać mailem dokumentację medyczną.

ZŁAMANY ŁOKIEĆ

RODZAJE URAZÓW

ZŁAMANIE OBWODOWEJ NASADY KOŚCI RAMIENNEJ – W ZALEŻNOŚCI OD ZABURZEŃ OSI I OGRANICZENIA RUCHÓW

Procentowy uszczerbek na zdrowiu:

Łokieć prawy – od 5 do 30

Łokieć lewy  – od 5 do 25

15 000 zł – 90 000 zł

Staw rzekomy obojczyka ograniczający ruchy kończyny

Procentowy uszczerbek na zdrowiu:

Łokieć prawy – od 5 do 30

Łokieć lewy  – od 5 do 25

60 000 zł – 75 000 zł

Zwichnięcie stawu obojczykowo-barkowego lub obojczykowo- mostkowego – w zależności od ograniczenia ruchów

Procentowy uszczerbek na zdrowiu:

Łokieć prawy – od 5 do 30

Łokieć lewy  – od 5 do 25

15 000 zł – 75 000 zł

Niestety, nawet jeśli złamanie ręki było poważne, a my zgromadzimy szczegółową dokumentację, przedstawimy rachunki za leczenie i dobrze wypełnimy wniosek o odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym, ubezpieczyciel może odmówić nam wypłaty pieniędzy lub zaniżyć sumę świadczeń. Wtedy zazwyczaj jedyną możliwością na sprawiedliwe rozstrzygnięcie będzie oddanie sprawy do sądu. W takim przypadku skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszych usług oraz doświadczenia. Od wielu lat skutecznie działamy w imieniu poszkodowanych klientów przed sądem, gdzie wywalczamy odszkodowania za złamanie ręki o wiele wyższe niż w przypadku kwot oferowanych przez ubezpieczyciela.

Leczenie złamanej ręki po wypadku to nie tylko unieruchomienie ręki gipsem, ale również kompleksowa rehabilitacja. Jest ona niezwykle istotna, gdyż pozwala uniknąć wielu poważnych powikłań, takich jak np. pourazowa deformacja kostna, a także zmniejszyć dolegliwości bólowe związane ze zrastaniem się kości. Najlepiej przeprowadzać ją pod okiem specjalisty, gdyż tylko wtedy przyniesie oczekiwane efekty. Nasza firma od lat współpracuje z jedną z najlepszych klinik ortopedycznych w Warszawie, zapewniającą kompleksową rehabilitację złamań kończyny górnej. W ramach swoich usług proponuje ona m.in. zabiegi z zastosowaniem pola magnetycznego, krioterapii czy ultradźwięków, które nie tylko przyspieszają proces gojenia, ale również minimalizują ból i stan zapalny w obrębie złamania. Klinika ta zatrudnia doświadczonych rehabilitantów, którzy dzięki odpowiednim ćwiczeniom przyspieszą powrót Twojej ręki do pełnej sprawności. Warto się do nich zgłosić od razu po założeniu gipsu. Wtedy fizjoterapeuta nie tylko pokaże Ci, jak funkcjonować z temblakiem oraz wykonywać ćwiczenia zapobiegające m.in. zanikowi mięśni w warunkach domowych, ale również zaplanuje z Tobą dalszą rehabilitację. Nie należy z tym zwlekać, gdyż skutki braku odpowiednich ćwiczeń mogą być bardzo poważne. Co istotne, możesz bez obaw skorzystać z ich usług, gdyż w ramach naszej oferty, z reguły jesteśmy w stanie wywalczyć pokrycie kosztów rehabilitacji złamanej ręki przez ubezpieczyciela.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami:

Ostatnie wpisy z bloga

STAW ŁOKCIOWY – ODSZKODOWANIA POWYPADKOWE

Odszkodowanie za wypadek na hulajnodze

Czy wiesz, że w Polsce w wypadkach na hulajnodze elektrycznej życie straciło już kilka osób? E-hulajnogi stają się coraz popularniejsze; nic dziwnego mają wiele zalet: są lekkie, poręczne, pozwalają ominąć korki i szybko dotrzeć na miejsce. Niestety dochodzi do coraz...

czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

 

Dane kontaktowe:

Kancelaria Enres Sp. z o.o.
ul. Św. Jacka Odrowąża 15
03-310 Warszawa

 

tel: +48 22 295 16 32
tel: +48 22 295 16 33
tel. kom. +48 501 506 433
fax: +48 22 300 17 51
e-mail: biuro@enres.pl

12 + 1 =

Lokalizacja: