+48 22 295 16 32 biuro@enres.pl

Z powodów wypadków komunikacyjnych szkody ponoszą nie tylko pojazdy, ale również często osoby, które się nimi poruszają. Uszczerbki na zdrowiu, takie jak np. złamana ręka, są częstym powodem ubiegania się w Warszawie o odszkodowanie powypadkowe. Ale do obrażeń górnej koniczyny dochodzi nie tylko w wyniku kolizji drogowej. Równie dobrze ręka może zostać złamana przez pośliźnięcie się na oblodzonym chodniku czy z powodu wypadku w pracy. Gdy dojdzie do przykrego zdarzenia, wiele osób zastanawia się już w trakcie rekonwalescencji, jak wywalczyć odszkodowanie za złamaną rękę i ile pieniędzy może maksymalnie otrzymać. Odpowiedź na to pytanie nie zawsze jest prosta, ale z pomocą ekspertów jest szansa na uzyskanie godnej rekompensaty.

Odszkodowanie za złamaną rękę – kto za nie zapłaci?

Na początku trzeba ustalić, z jakiego tytułu i u czyjego ubezpieczyciela będziemy ubiegać się o odszkodowanie za złamanie ręki. Jeśli wypadek wynikał z nieuwagi poszkodowanego lub przypadkowego zdarzenia, w którym nie brały udziału osoby trzecie, o wypłatę świadczeń można starać się z ubezpieczenia społecznego ZUS lub KRUS oraz nieobowiązkowych polis powypadkowych, jak np. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, jeśli oczywiście poszkodowany je wcześniej wykupił. Inaczej sprawy wyglądają, jeśli ręka została złamana w wyniku wypadku komunikacyjnego, wypadku na ulicy lub w pracy. Gdy zdarzenie miało miejsce w pracy, w drodze do lub z niej, osoba poszkodowana może ubiegać się o wypłatę świadczeń z ZUS. Z kolei jeśli do uszczerbku na zdrowiu doszło na ulicy, z powodu zniszczonego lub śliskiego chodnika, pokrzywdzony powinien starać się o rekompensatę u właściciela i administratora terenu, do którego przylega chodnik. I wreszcie, kiedy mówimy o poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych – za złamaną rękę przysługuje im odszkodowanie z OC sprawcy.

Jaką kwotę odszkodowania za złamanie ręki można otrzymać i co zrobić, by ją zwiększyć?

Choć każdy przypadek jest inny, szacuje się, że za złamaną rękę można uzyskać kwotę odszkodowania rzędu od 20 000,00 zł. Wysokość rekompensaty obejmuje przede wszystkim: zwrot kosztów leczenia, leków i opatrunków, kosztów dojazdu do placówek medycznych, wyrównanie z tytułu utraconego dochodu, zadośćuczynienie za ból i cierpienie psychiczne związane ze złamaniem oraz koszty rehabilitacji (o jej przebiegu i szczegółach przeczytacie nieco więcej poniżej). Odszkodowanie z OC sprawcy za uszczerbek na zdrowiu, jeśli ten jest trwały, może także objąć wypłacaną regularnie rentę. Wysokość świadczeń do wypłacenia poszkodowanemu jest także obliczana na podstawie tego, jak poważny był uraz – ile kości zostało złamanych, w którym miejscu, jaki wystąpił rodzaj złamania, czy była konieczna operacja i czy wystąpiły po niej komplikacje. Ubezpieczyciel może skorzystać także z tabel oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowia. Im większy procent uszczerbku, tym wyższe będzie wtedy odszkodowanie.

Niestety, nawet jeśli złamanie ręki było poważne, a my zgromadzimy szczegółową dokumentację, przedstawimy rachunki za leczenie i dobrze wypełnimy wniosek o odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym, ubezpieczyciel może odmówić nam wypłaty pieniędzy lub zaniżyć sumę świadczeń. Wtedy zazwyczaj jedyną możliwością na sprawiedliwe rozstrzygnięcie będzie oddanie sprawy do sądu. W takim przypadku skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszych usług oraz doświadczenia. Od wielu lat skutecznie działamy w imieniu poszkodowanych klientów przed sądem, gdzie wywalczamy odszkodowania za złamanie ręki o wiele wyższe niż w przypadku kwot oferowanych przez ubezpieczyciela.

Leczenie złamanej ręki po wypadku to nie tylko unieruchomienie ręki gipsem, ale również kompleksowa rehabilitacja. Jest ona niezwykle istotna, gdyż pozwala uniknąć wielu poważnych powikłań, takich jak np. pourazowa deformacja kostna, a także zmniejszyć dolegliwości bólowe związane ze zrastaniem się kości. Najlepiej przeprowadzać ją pod okiem specjalisty, gdyż tylko wtedy przyniesie oczekiwane efekty. Nasza firma od lat współpracuje z jedną z najlepszych klinik ortopedycznych w Warszawie, zapewniającą kompleksową rehabilitację złamań kończyny górnej. W ramach swoich usług proponuje ona m.in. zabiegi z zastosowaniem pola magnetycznego, krioterapii czy ultradźwięków, które nie tylko przyspieszają proces gojenia, ale również minimalizują ból i stan zapalny w obrębie złamania. Klinika ta zatrudnia doświadczonych rehabilitantów, którzy dzięki odpowiednim ćwiczeniom przyspieszą powrót Twojej ręki do pełnej sprawności. Warto się do nich zgłosić od razu po założeniu gipsu. Wtedy fizjoterapeuta nie tylko pokaże Ci, jak funkcjonować z temblakiem oraz wykonywać ćwiczenia zapobiegające m.in. zanikowi mięśni w warunkach domowych, ale również zaplanuje z Tobą dalszą rehabilitację. Nie należy z tym zwlekać, gdyż skutki braku odpowiednich ćwiczeń mogą być bardzo poważne. Co istotne, możesz bez obaw skorzystać z ich usług, gdyż w ramach naszej oferty, z reguły jesteśmy w stanie wywalczyć pokrycie kosztów rehabilitacji złamanej ręki przez ubezpieczyciela.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami:

Ostatnie wpisy z bloga

Odszkodowanie po wypadku za złamanie stopy

Odszkodowanie po wypadku za złamanie stopy

Na złamanie stopy narażone są przede wszystkim osoby, które aktywnie uprawniają sport, ale taki uraz może przytrafić się każdemu z nas, np. poprzez uderzenie ciężkim przedmiotem, niefortunne postawienie nogi czy wypadek komunikacyjny. I zazwyczaj każdy z nas ma prawo...

czytaj dalej
Odszkodowanie po wypadku za uraz głowy

Odszkodowanie po wypadku za uraz głowy

Konsekwencje powypadkowe związane z urazami głowy mogą być bardzo poważne i nigdy nie wolno ich lekceważyć. Z racji tego, że mózg jest odpowiedzialny za wszystkie czynności organizmu, odszkodowania za urazy głowy wywalczane w trakcie procesów sądowych są zazwyczaj...

czytaj dalej
Odszkodowanie po wypadku za złamany obojczyk

Odszkodowanie po wypadku za złamany obojczyk

Nie wszyscy poszkodowani wiedzą, że za złamany obojczyk można wywalczyć dość wysokie odszkodowanie. Oczywiście, wiele zależy od okoliczności, w których doszło do wypadku, ale pamiętajmy, że w większości sytuacji mamy prawo do zadośćuczynienia. Zacznijmy jednak od...

czytaj dalej

Skontaktuj się z nami

 

Dane kontaktowe:

Kancelaria Enres Sp. z o.o.
ul. Św. Jacka Odrowąża 15
03-310 Warszawa

 

tel: +48 22 295 16 32
tel: +48 22 295 16 33
tel. kom. +48 501 506 433
fax: +48 22 300 17 51
e-mail: biuro@enres.pl

Lokalizacja: